Magazyn piłkarski Newsy TVP podpisuje umowę z PZPN. Te mecze zobaczysz w otwartym kanale!

TVP podpisuje umowę z PZPN. Te mecze zobaczysz w otwartym kanale!

Maksymilian Nowak

Telewizja Polska podpisała historyczną umowę, która nada nowy wymiar piłce nożnej w Polsce. Publiczny nadawca nabył wyłączne prawa do transmisji piłkarskich rozgrywek do roku 2027, obejmując tym samym szerokie spektrum rozgrywek zarówno mężczyzn, jak i kobiet, a także reprezentacje młodzieżowe i futsalu.

TVP podpisuje umowę z PZPN. Te mecze zobaczysz w otwartym kanale!
TVP podpisuje umowę z PZPN. Te mecze zobaczysz w otwartym kanale!

W TVP 1. liga i nie tylko!

W ramach tej monumentalnej umowy, widzowie Telewizji Polskiej będą mieli dostęp do najważniejszych wydarzeń piłkarskich w kraju. Od sezonu 2024/2025 aż 99 meczów Fortuna Pucharu Polski na szczeblu centralnym, włącznie z fazą 1/8 rozgrywek, zostanie dostarczonych do ekranów telewizorów. Ponadto, blisko 1500 wybranych meczów Fortuna 1. Ligi, 2. Ligi i Superpucharu Polski trafi do szerokiej widowni.

Nie tylko męskie rozgrywki zostaną objęte tą umową. Telewizja Polska zaoferuje również transmisje meczów Orlen Ekstraligi Kobiet, finału Orlen Pucharu Polski Kobiet, a także zmagań młodzieżowych reprezentacji mężczyzn i kobiet, oraz reprezentacji w futsalu.

Mateusz Matyszkowicz, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej, wyraził entuzjazm w związku z tą umową, podkreślając, że piłka nożna jest ukochanym sportem Polaków. Celem telewizji publicznej jest zapewnienie dostępu do polskich rozgrywek dla jak największej liczby osób, od wielkich miast po najmniejsze miejscowości.

Z kolei Cezary Kulesza, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, podkreślił, że ich misją jest popularyzacja futbolu w Polsce. Umowa z Telewizją Polską umożliwi dotarcie do szerokiego grona odbiorców, co z pewnością przyczyni się do wzrostu zainteresowania piłką nożną i frekwencji na stadionach.

Telewizja Polska otrzyma tytuł „Główny Partner Telewizyjny” dla wszystkich rozgrywek objętych umową, a logotypy publicznego nadawcy będą eksponowane w wielu miejscach, w tym w materiałach reklamowych, na stronach internetowych, obiektach sportowych i biletach.

Warto dodać, że w okresie obowiązywania umowy Telewizja Polska wyemituje ponad 1700 meczów, a od sezonu 2024/2025 na antenie TVP Sport będzie można obejrzeć także Magazyny Ligowe, obejmujące relacje z Fortuna 1. Ligi i 2. Ligi. To nie tylko ogromna szansa dla kibiców, ale także znakomita okazja dla rozwoju polskiego futbolu na wszystkich jego szczeblach.

5 / 5. Ocen: 19

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji