Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Mateusz Malec zagra w Jagiellonii Białystok

Mateusz Malec zagra w Jagiellonii Białystok

Michał Reszczyński

Ofensywny pomocnik Skry Częstochowa, Mateusz Malec, został wypożyczony do Jagiellonii Białystok. Póki co zawodnik będzie występował w rezerwach.

Mateusz Malec zagra w Jagiellonii Białystok
Mateusz Malec zagra w Jagiellonii Białystok

Jagiellonia Białystok z nowym zawodnikiem

Mateusz Malec dołączył do Jagielloni na zasadzie wypożyczenia do 30 czerwca 2023 roku. W umowie znalazła się klauzula z możliwością transferu definitywnego.

Malec na razie będzie występował w drużynie rezerw, które walczą o awans do wyższej ligi. Obecnie zespół plasuje się na dziewiątym miejscu tabeli, pierwsze miejsce zajmuje Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Jegiellonia traci do lidera tylko siedem punktów, tak więc awans wydaje się wciąż realny.

19-latek w nowych barwach zadebiutuje najpewniej 4 marca. Wtedy to rezerwy Jagiellonii zmierzą się z Wartą Sieradz w ramach pierwszej rundy wiosennej.

Wietrzenie składu

W ostatnich dniach Jagiellonia jest bardzo aktywna na rynku transferowym. Wcześniej z drużyną pożegnał się Maciej Twarowski. 21-letni napastnik został wypożyczony do występującej w III lidze Wieczystej Kraków. Twarowskiemu niestety nigdy nie udało przebić się do wyjściowego składu, występował głównie w rezerwach klub. Prócz niego z ekipą pożegnało się kilku innych piłkarzy. Do tego grona należą Bogdan Tiru, Fedor Cernych, Mateusz Kowalski, Ivan Runje oraz Andrzej Trubeha.

Przeczytaj również:

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji