Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Nawrocki: Nie było łatwo o ten punkt

Nawrocki: Nie było łatwo o ten punkt

Maksymilian Nowak

Straciliśmy dwa punkty, ale o ten jeden też nie było łatwo – przyznał Maik Nawrocki po meczu z Cracovią Kraków. Legia zremisowała z „Pasami” 2:2.

Legia - Cracovia (fot. M. Kostrzewa/Legia.com)
Legia – Cracovia (fot. M. Kostrzewa/Legia.com)

Trener Runjaić po meczu z Cracovią

– Rozegraliśmy mecz pełen emocji. Popełnialiśmy łatwe błędy, które kosztowały nas utratę bramek. Musimy zwrócić uwagę na jeden moment. Po strzeleniu gola zbyt łatwo dajemy rywalom wykreować swoje sytuacje. Takie coś nie może się dziać, musimy wyeliminować ten mankament. Walczyliśmy do końca, nie poddaliśmy się. Kto wie – być może gdyby mecz trwał kilka minut dłużej, to udałoby nam się wygrać. Jesteśmy zadowoleni z procesu i rozwoju, jaki poczyniła drużyna, ale nie jesteśmy zadowoleni z dzisiejszego rezultatu. Patrzymy już tylko na przyszłość i czekamy na kolejne spotkania.

Maik Nawrocki po remisie z Cracovią

– Straciliśmy gole po indywidualnych błędach, a potem musieliśmy gonić wynik. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie, w końcu przez 90 minut. Na koniec skończyło się na jednym punkcie. 

Patrząc na cały mecz, straciliśmy dwa punkty. Ale nie było łatwo o ten punkt. Szybko straciliśmy gola, później znów musieliśmy gonić. Więc brawo dla drużyny, że do końca walczyliśmy. W szatni nikt jednak nie był zadowolony. 

Byłem pewny, że po ewentualnym golu z karnego wygramy ten mecz. Niestety Josue nie strzelił, ale mieliśmy jeszcze wystarczająco czasu, by zwyciężyć. Niestety to się nie udało. 

W pierwszej połowie dużo graliśmy wszerz boiska i brakowało piłki w polu karnym rywali. W drugiej połowie więcej piłek dostarczaliśmy w pole karne, ale Cracovia ma wysokich obrońców i sobie z tym radzili. Mimo tego mieliśmy swoje szanse. Strzeliliśmy dwa gole, ale nie było łatwo przebić się przez obronę Cracovii. Cracovia stworzyła problemy wielu zespołom.  

Nie wiem czy przekonałem do siebie selekcjonera Fernando Santosa. W każdym meczu daję z siebie wszystko. Zobaczymy, jak oceni mnie trener. 

Każda drużyna może stracić punkty. Musimy patrzeć na siebie i wygrywać kolejne spotkania. Przed nami dużo meczów, wiele może się wydarzyć. 

Ten mecz mógł skończyć się inaczej. Mamy punkt, który trzeba szanować, ale chcemy zawsze wygrywać.

Mamy dwóch bardzo aktywnych stoperów – mnie i Yuriego Ribeiro. Lubimy ruszyć do przodu, dobrze się z tym czujemy. Strzeliłem dwa gole w dwóch domowych meczach, myślę, że będą kolejne.

4.8 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji