Magazyn piłkarski Newsy Pedri zagrał po raz setny dla Barcelony

Pedri zagrał po raz setny dla Barcelony

Jarosław Kowalski

Pedri w sobotę wystąpił po raz setny w barwach Barcelony, wchodząc z ławki w meczu La Liga z Gironą. Po przejściu z Las Palmas pomocnik zadebiutował w 2020 roku niespełna dwa miesiące przed ukończeniem 18 lat i od tego czasu stał się kluczowym zawodnikiem klubu.

pedri barcelona
Pedri zagrał po raz setny dla Barcelony (grafika: ScoutNation)

Pedri to kluczowy zawodnik drużyny narodowej Hiszpanii

Nawet mając w składzie takich zawodników, jak Sergio Busquets, Frenkie de Jong i Gavi, Hiszpan był wyróżniającym się pomocnikiem, gdy grał, i był porównywany do menedżera Xaviego oraz Andresa Iniesty.

Problemy ze ścięgnami ograniczyły go do zaledwie 22 występów w zeszłym sezonie, ale mimo to wystąpił już w 100 meczach dla hiszpańskiej drużyny.

Pedri nie rozpoczął swojego setnego meczu, ponieważ Xavi postanowił dać mu odpocząć, ale został zmuszony do gry, gdy Ousmane Dembele doznał kontuzji tuż przed 30 minutą.

Następnie w pięknym stylu zaznaczył swój setny mecz, dając swojej drużynie prowadzenie w meczu z Gironą, strzelając swoją 15. bramkę w barwach Barcelony.

Pedri jeszcze nie trafił do siatki swojego kraju, ale już stał się kluczowym graczem La Roja, rozpoczynając większość meczów na Euro 2020 i Mistrzostwach Świata 2022.

W wieku 20 lat ma już na swoim koncie 18 meczów w kadrze, więc przy braku poważnych kontuzji z pewnością przekroczy granicę 100 meczów dla Hiszpanii.

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji