Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Respect Energy sponsorem stadionu w Grodzisku Wielkopolskim

Respect Energy sponsorem stadionu w Grodzisku Wielkopolskim

Maksymilian Nowak

Stadion w Grodzisku Wielkopolskim, który służy jako miejsce rozgrywania meczów Warty Poznań w Ekstraklasie, ma sponsora tytularnego. Oficjalna nazwa obiektu to teraz Stadion Respect Energy.

Respect Energy sponsorem stadionu w Grodzisku Wielkopolskim
Respect Energy sponsorem stadionu w Grodzisku Wielkopolskim

Stadion Respect Energy w Grodzisku Wlkp.

– Cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z Wartą Poznań – rozpoznawalnym klubem piłkarskim o wieloletniej tradycji, zaangażowanym także w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Dzięki wsparciu Respect Energy oraz odnawialnej energii dostarczanej do obiektu, Stadion Respect Energy w Grodzisku Wlkp. będzie zielonym domem dla najpopularniejszej dyscypliny sportu w Polsce. Liczymy także, że dzięki nawiązanej współpracy pomożemy firmom z województwa wielkopolskiego w ograniczeniu kosztów związanych z energią – wskazuje Grzegorz Bruski, członek zarządu Respect Energy. 

Respect Energy jest jedną z największych, niezależnych spółek na rynku energii elektrycznej w Polsce. Działalność firmy opiera się na kilku filarach, m.in.: międzynarodowym obrocie energią elektryczną, prawami majątkowymi oraz gwarancjami pochodzenia, a także sprzedaży energii do odbiorców końcowych i działaniach promujących dostęp do czystej energii. Firma działa obecnie na 23 rynkach europejskich i współpracuje z grupą ponad 600 wytwórców energii. O silnej pozycji przedsiębiorstwa na polskim rynku energetycznym świadczą m.in wdrażane i zaplanowane wielkoskalowe inwestycje z obszaru OZE i energetyki atomowej.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Firma jest właścicielem i współwłaścicielem kilku farm fotowoltaicznych i wiatrowych o łącznej mocy 264 MW.  Jedną z nich jest farma Zwartowo – będąca jednocześnie największą inwestycją fotowoltaiczną w Europie Środkowo-Wschodniej, o mocy 204 MW. W styczniu 2023 roku spółka Respect Energy podpisała umowę z francuską firmą EDF dotyczącą współpracy w zakresie wyłącznego wspólnego rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD™. Respect Energy rozwija także międzynarodowe projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej, m.in. u wybrzeży Australii. 

Zgodnie z umową zawartą przez Respect Energy i Wartę Poznań obiekt w Grodzisku zmienia nazwę na Stadion Respect Energy. Firma będzie sponsorem tytularnym stadionu przez najbliższe dwa lata, do połowy 2025 roku.

– Współpraca Warty Poznań z Respect Energy to istotny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju i kolejne podkreślenie naszego silnego zaangażowania w ekologię. Jako klub piłkarski, który od lat stawia na ekologiczne rozwiązania, jesteśmy przekonani, że partnerstwo z firmą specjalizującą się w zielonej energii jest kluczowe dla naszej misji i wartości, które reprezentujemy. Uważamy, że ta kooperacja nie tylko wzmocni naszą markę, ale także przyczyni się do promowania zrównoważonych praktyk w całej branży sportowej. Dla nas jest to nie tylko współpraca biznesowa, a przede wszystkim poważna inicjatywa, która podkreśla nasze zaangażowanie klubu w budowanie lepszej przyszłości dla naszej społeczności oraz planety – mówi Maciej Wojdyło, członek zarządu Warta Poznań S.A. 

Stadion przy ul. Powstańców Chocieszyńskich to obiekt z blisko stuletnią historią. Został oddany do użytku w listopadzie 1925 roku i był wówczas jednym z najnowocześniejszych stadionów w Wielkopolsce. Pamiątką z tamtych czasów jest zabytkowa, drewniana trybuna usytuowana wzdłuż jednej z linii bocznych. Po przeciwnej stronie na przełomie stuleci zbudowano nową trybunę honorową wraz z zapleczem hotelowym. Teraz mieści się tam również bursa dla zawodników Akademii Warty Poznań, którzy we wrześniu rozpoczną naukę w nowo otwartym Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego Warty Poznań w Grodzisku Wlkp. Od ponad 20 lat grodziski stadion jest wyposażony w jupitery oraz system podgrzewania murawy.

W pierwszej dekadzie XXI wieku dziesięć meczów w europejskich pucharach rozegrał tam zespół Dyskobolii Grodzisk Wlkp., a do historii polskiego futbolu przeszły przede wszystkim zwycięskie pojedynki tej drużyny z Herthą Berlin i Manchesterem City. Obiekt piłkarski składający się nie tylko ze stadionu, ale także boisk treningowych, był też bazą pierwszej reprezentacji Polski oraz młodzieżowych zespołów narodowych.

Od 2018 roku (a nieprzerwanie od połowy 2019 roku) w roli gospodarza meczów ligowych występuje w Grodzisku Wlkp. Warta Poznań. Jej stadion przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu nie spełnia bowiem wymogów licencyjnych. Już podczas najbliższego spotkania z Cracovią w 6. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy Stadion Miejski w Grodzisku Wlkp. będzie nosił nazwę Stadion Respect Energy. Pojedynek Warty z Krakowskim zespołem można obstawiać już teraz. Warto sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów przed zagraniem kuponu.

5 / 5. Ocen: 105

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji