Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Runjaić przed Koroną: Jeden punkt to dla nas porażka

Runjaić przed Koroną: Jeden punkt to dla nas porażka

Maksymilian Nowak

Dla nas jeden punkt to porażka. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i po prostu wygrać. Musimy być skoncentrowani. Obserwujemy naszych rywali od dłuższego czasu. Sytuacja w ich zespole się ustabilizowała. Mają dobrą drużynę, wielu doświadczonych piłkarzy – mówi przed meczem z Koroną Kielce trener Legii Warszawa, Kosta Runjaić.

Legia Warszawa - trenerzy
Runjaić przed Koroną: Jeden punkt to dla nas porażka (fot. YouTube/Legia Warszawa)

– Mieliśmy świadomość, że stan murawy nie jest najlepszy. Próbowaliśmy coś zrobić, poprawić jej stan. Można podejmować różne działania, ale w pewnym momencie dochodzi się do granicy możliwości. Wiemy, że niewiele więcej będzie dało się zrobić do niedzieli. Oglądaliśmy boisko już wiele razy. Ludzie odpowiedzialni za murawę robili wszystko co w ich mocy, aby chociaż trochę poprawić jej stan. Koniec końców obie drużyny będą w niedzielę rywalizowały na takim samym placu. Kwestie boiska traktujemy bardzo poważnie. Mam na myśli wszystkich zainteresowanych, nie tylko pierwszy zespół. Dobry stan murawy wpłynie na lepszą dyspozycję drużyny. To jest pewien proces, który potrzebuje czasu. Jestem pewny, że znajdziemy rozwiązanie tego problemu – powiedział trener Legionistów przed niedzielnym meczem.

– Najważniejsze jest to, w jakiej formie jest drużyna. Będziemy chcieli wygrać z Koroną, to oczywiste. Wykorzystaliśmy długą przerwę na odbudowę naszej dobrej formy – dodał na konferencji.

– Lindsay Rose jest po operacji kolana. Wszystko poszło zgodnie z planem. Zawodnik jest w fazie rehabilitacji. Niestety w niedzielę nie wystąpi również Artur Jędrzejczyk, który będzie pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Mamy jednak odpowiednich ludzi w kadrze, aby zastąpić tych piłkarzy. Pierwsze, inauguracyjne spotkanie jest bardzo ważne. Chcemy pokazać dynamikę i energię. Jesteśmy na drugim miejscu w tabeli i cały czas naszym celem jest trzymanie się w czołówce. Odrobiliśmy nasze zadanie domowe. Chcemy pokazać się z jak najlepszej strony i powalczyć o jeszcze lepszą pozycję. Bardzo poważnie traktujemy również rozgrywki pucharowe. Chcemy wygrać Puchar Polski. Będę zwracał uwagę także na rozwój drużyny i oczywiście rozwój indywidualny każdego z moich piłkarzy. Taki jest obowiązek trenera. W niedzielę będziemy mierzyć się z trudnym i niewygodnym rywalem. Jesteśmy dobrze przygotowani i dobrze nastawieni. Liczymy oczywiście na naszych kibiców i ich wsparcie, które poprowadzi piłkarzy do zwycięstwa – zapewnił Runjaić.

– Cieszę się, że nie straciliśmy wielu piłkarzy z naszej kadry. Nie zawsze chodzi tylko o kupowanie zawodników, ale ważne jest także utrzymanie trzonu zespołu. Blaz Kramer wypadł na dłuższy czas. Przez najbliższe tygodnie lub miesiące nie będziemy mogli korzystać z jego usług. Chcieliśmy rozejrzeć się za nowym piłkarzem na pozycję napastnika. Mieliśmy kilka opcji. Po zastanowieniu się doszliśmy do wniosku, że najlepszą opcją w tej chwili dla nas jest Tomas Pekhart. Tomas chce znowu grać dla Legii. To dla mnie bardzo ważne. Zależy mi na piłkarzach, którzy w 100% identyfikują się z Legią. Dodatkowo ten zawodnik świetnie zna drużynę, nie będzie musiał się integrować. My jako sztab bardzo dobrze znamy jego fizyczne umiejętności. Tomas udowodnił, że jest bardzo dobrym napastnikiem, wartościowym dla całej drużyny. W tej chwili nie mamy takiego napastnika w kadrze. Więcej chyba nie muszę opowiadać, bo sami znacie jego cechy. Mamy swoje oczekiwania związane z tym transferem. Chcemy tworzyć większe zagrożenie pod bramką rywali. Tomas to jeden z najlepiej grających głową napastników. A może nawet najlepszy. Ja sam bardzo się cieszę. Wszyscy ludzie uczestniczący w tym transferze wykonali swoją robotę bardzo dobrze – podkreślił szkoleniowiec warszawskiej drużyny.

– Zaczynamy nową rundę rozgrywek. Mam nadzieję, że nie będziemy mieli kolejnych strat w postaci kontuzji piłkarzy. Cały czas obserwujemy rynek transferowy. Jesteśmy świadomi naszej pozycji. To będzie ciekawa i pasjonująca runda. Cieszę się na samą myśl o powrocie rozgrywek. Po takiej długiej przerwie, na 100% nie można powiedzieć, jak się zagra. Po jutrzejszym meczu będziemy mieli pierwszą informację zwrotną – skomentował trener.

– W ostatnich latach Tomas Pekhart prezentował wysoką formę. Znamy profil tego piłkarza i wszystkie statystyki. Na pewno nie wrzucimy go na głęboką wodę. Postaramy się zrobić to wszystko krok po kroku. Tomas może zwiększyć nasze możliwości i bardzo na to czekamy – zapewnił Runjaić.

– Miejsca w tabeli nie są w tej chwili ważne. Dla każdej drużyny ta runda będzie bardzo ważna. Korona ma nowego trenera i dokonała kilku wzmocnień na rynku transferowym. Jeden punkt będzie dla zespołu z Kielc sukcesem. Dla nas jeden punkt to porażka. Chcemy rozegrać dobre spotkanie i po prostu wygrać. Musimy być skoncentrowani. Obserwujemy naszych rywali od dłuższego czasu. Sytuacja w ich zespole się ustabilizowała. Mają dobrą drużynę, wielu doświadczonych piłkarzy. Są groźni zwłaszcza przy stałych fragmentach gry. Niedzielny mecz to wyzwanie. Jeżeli wejdziemy na szczyt naszych możliwości, to zwycięstwo będzie w naszym zasięgu – zakończył.

4.8 / 5. Ocen: 50

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji