Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Tomal wypożyczony z Arki do Resovii

Tomal wypożyczony z Arki do Resovii

Maksymilian Nowak

Arka Gdynia ogłosiła wypożyczenie 20-letniego obrońcy Jerzego Tomala do Resovii Rzeszów na cały sezon. To dla młodego zawodnika kolejny etap w jego piłkarskiej karierze.

Tomal wypożyczony z Arki do Resovii
Tomal wypożyczony z Arki do Resovii

Jerzy Tomal w Resovii Rzeszów

Jerzy Tomal, urodzony w 2003 roku w Żorach, rozpoczął swoją przygodę z futbolem w miejscowym klubie MKS, a następnie trafił do Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. W barwach Akademii grał głównie w Centralnej Lidze Juniorów, zdobywając doświadczenie i rozwijając swoje umiejętności.

Po sezonie 2020/21, Tomal przeniósł się do Arki Gdynia. W barwach żółto-niebieskich zaczął od występów w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie rozegrał 24 mecze i zdobył 1 gola, zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Jednak szybko zwrócił uwagę trenerów pierwszej drużyny i już w pierwszym miesiącu pobytu nad morzem zadebiutował w meczu Pucharu Polski przeciwko GKS Bełchatów, przyczyniając się do zwycięstwa 5:0.

Młody obrońca udowodnił swoją wartość również w dalszej fazie Pucharu Polski, gdy strzelił decydującego o awansie gola w meczu z Lechią Zielona Góra, tuż przed końcowym gwizdkiem.

Do tej pory Jerzy Tomal rozegrał łącznie 26 meczów w pierwszym zespole Arki Gdynia, zdobywając 1 gola i notując asystę. Jego umiejętności i zaangażowanie sprawiły, że zyskał uznanie zarówno w klubie, jak i wśród kibiców.

Teraz nadchodzi dla niego kolejne wyzwanie, gdyż przenosi się na wypożyczenie do Resovii Rzeszów, pierwszoligowego klubu. To doskonała okazja dla Jerzego Tomala, by kontynuować swoją sportową karierę, zdobyć nowe doświadczenia i rozwijać się na boisku.

4.9 / 5. Ocen: 121

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji