Magazyn piłkarski Newsy Trener Warty Poznań zabrał głos nt. swojej przyszłości

Trener Warty Poznań zabrał głos nt. swojej przyszłości

Michał Reszczyński

Wiadomo już, jaki los czeka Dawida Szulczeka. Opiekun Warty Poznań wypowiedział się na temat swojej dalszej kariery w „Futbol Raporcie” na kanale Meczyki (YouTube).

Trener Warty Poznań zabrał głos nt. swojej przyszłości

Dawid Szulczek zastąpi Marka Papszuna?

Jakiś czas temu ogłoszono, że Marek Papszun przestanie pełnić funkcję szkoleniowca Rakowa Częstochowa. Krótko po ogłoszeniu tej informacji ruszyła giedła nazwisk jego potencjalnch zastępców. Wśród kandydatów często przewijało się nazwisko Dawida Szulczeka.

W końcu sam zainteresowany zabrał głos. W programie „Futbol Raport” Szulczek zdradził, czy obejmie Raków w przyszłym sezonie.

Tak, będę trenerem Warty w przyszłym sezonie. Jestem po rozmowie z właścicielami i prezesem klubu. Zakomunikowali mi, że chcą, bym wypełnił swój kontrakt. Nie mam żadnych dodatkowych klauzul. (…) Dobrze się tu czuje i na pewno nie pójdę do prezesa i powiem: – Słuchajcie, ktoś do mnie dzwonił, jest szansa życia, chcę odejść. To jest już ucięte w zarodku – zdradził.

STS bonus + kod promocyjny BETONLINE
STS nowy bonus + kod promocyjny BETONLINE

Jeszcze ważniejsza informacja jest taka, że do mnie nikt nie dzwonił. Jedyne spekulacje, jakie są, to ze środowiska menedżerskiego i oni gdzieś wydzwaniają, wypytują. Za każdym razem im mówię, że mają dzwonić do właściciela lub prezesa. Jeżeli oni kiedyś uznają, że wolą pieniądze zamiast trenera, to podejmą jakiś temat. Ale tego nie robią, a ja się z tego cieszę, bo klubów w Polsce wcale nie jest aż tak dużo. Mam dopiero 33 lata, mam tu fajną drużynę i sztab, więc po co iść? Jeszcze przyjdzie na to czas – podsumował.

Obecnie Warta plasuje się na piątej pozycji w ligowej tabeli z dorobkiem 44 punktów. Ekipa z Poznania będzie miała okazję poprawić swój wynik w najbliższą sobotę, 29 kwietnia. Wtedy to podopieczni Dawida Szulczeka zmierzą się z Jagiellonią Białystok.

5 / 5. Ocen: 55

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji