Magazyn piłkarski Newsy Tymbark spełnia marzenia. Młodzi zawodnicy spotkają się z reprezentacją

Tymbark spełnia marzenia. Młodzi zawodnicy spotkają się z reprezentacją

Maksymilian Nowak

Dnia 8 września marzenia młodych piłkarzy i piłkarek, zwycięzców XXIII edycji Pucharu Tymbarku, staną się rzeczywistością, gdy spotkają się z piłkarzami reprezentacji Polski. Trzy dni pełne piłkarskich atrakcji czekają na młodych mistrzów jako główna nagroda za zwycięstwo w Turnieju. W międzyczasie, już 4 września, rozpoczęły się zapisy do XXIV edycji Pucharu Tymbarku.

Tymbark spełnia marzenia. Młodzi zawodnicy spotkają się z reprezentacją
Tymbark spełnia marzenia. Młodzi zawodnicy spotkają się z reprezentacją (fot. materiały prasowe)

Spotkają swoich idoli

Wielki finał XXIII edycji Pucharu Tymbarku odbył się 16 czerwca na stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Chłopcy z Szkoły Podstawowej Marcina Gortata w Łodzi (kat. U-10 chłopców) i SMS Stali Rzeszów (kat. U-12 chłopców) oraz dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie (U-10) i Szkoły Podstawowej w Krasnem (U-12) wywalczyli tytuły mistrzów.

To dla młodych talentów unikalna szansa, aby zagrać na najważniejszym polskim obiekcie piłkarskim, PGE Narodowym, jako jedni z nielicznych w kraju. Oprócz finalistów Pucharu Polski, tylko piłkarze reprezentacji mieli okazję stanąć na tym boisku. Wśród obecnych reprezentantów znajduje się aż 10 byłych uczestników Pucharu Tymbarku, takich jak Piotr Zieliński z SSC Napoli, Jakub Kiwior z Arsenalu czy Arkadiusz Milik z Juventusu.

Teraz zwycięzcy XXIII edycji Pucharu Tymbarku spotkają się ponownie w Warszawie i odbiorą Nagrodę Główną za swoje zwycięstwo. Będzie to wyjątkowa okazja, aby obecni i przyszli członkowie kadry narodowej mogli spotkać się i wymieniać doświadczeniami.

Młodzi piłkarze i piłkarki będą mogli również poznać swoich idoli, ponieważ spotkanie z reprezentantami Polski to już coroczna tradycja. To doskonała okazja dla dzieci, aby zdobyć autografy, zrobić zdjęcia i porozmawiać ze swoimi ulubionymi zawodnikami.

Dodatkowo, zwycięzcy Pucharu Tymbarku będą mieli okazję uczestniczyć w różnych atrakcjach w Warszawie, włączając w to obserwację treningu reprezentacji oraz trening prowadzony przez selekcjonerów reprezentacji dziewcząt i chłopców do lat 15. Wieczorem będą mogli obejrzeć mecz Polska – Wyspy Owcze i wziąć udział w pikniku pod stadionem. Spotkanie z reprezentacją Polski zostanie zaplanowane na ostatni dzień wizyty.

Puchar Tymbarku to nie tylko wyjątkowa okazja dla młodych piłkarzy i piłkarek, ale także inicjatywa wspierana przez Polski Związek Piłki Nożnej i Tymbark, która przyczynia się do rozwoju piłki nożnej w Polsce i promocji zdrowego stylu życia wśród dzieci. XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbędzie się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Ministerstwa Zdrowia.

5 / 5. Ocen: 71

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji