Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery 15-latek podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock

15-latek podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock

Maksymilian Nowak

Mateusz Leśniewski, utalentowany i obiecujący zawodnik, podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt w wieku piętnastu lat. Młody piłkarz związał się z Wisłą Płock umową ważną do 30 czerwca 2025 roku.

15-latek podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock
15-latek podpisał profesjonalny kontrakt z Wisłą Płock

Mateusz Leśniewski (Wisła Płock) – kto to?

Urodzony 4 lutego 2008 roku w Płocku, Mateusz Leśniewski jest wychowankiem tamtejszej akademii młodzieżowej. Od dłuższego czasu odgrywał kluczową rolę w drużynie Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock, reprezentującej rocznik 2008. Na boisku występował jako środkowy pomocnik lub jeden ze stoperów. Znacząco przyczynił się do awansu drużyny do Centralnej Ligi Juniorów U-15, pełniąc również funkcję kapitana. Podczas rundy wiosennej miał na koncie jedenaście rozegranych meczów, dwie zdobyte bramki i pięć asyst.

Dzięki swojej doskonałej postawie w elitarnej młodzieżowej rywalizacji, zwrócił uwagę sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej. W efekcie został powołany przez selekcjonera Dariusza Gęsiora na konsultację kadry U-15 w październiku ubiegłego roku, która odbyła się w Łodzi.

5 / 5. Ocen: 35

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji