Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Marc Gual podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Marc Gual podpisał kontrakt z Legią Warszawa

Maksymilian Nowak

Legia Warszawa ogłosiła, że trzyletni kontrakt z klubem podpisał Marc Gual. Hiszpan grał ostatnio w Jagiellonii Białystok.

Marc Gual podpisał kontrakt z Legią Warszawa
Marc Gual podpisał kontrakt z Legią Warszawa (fot. M.Kostrzewa)

Nowy nabytek Legii

Marc Gual to jedno z objawień obecnego sezonu PKO Bank Polski Ekstraklasy. W 31 kolejkach Hiszpan zdobył 15 bramek, jest liderem klasyfikacji strzelców i klasyfikacji kanadyjskiej.

Marc Gual jest wychowankiem katalońskiej CF Badalona, choć najważniejszy etap kariery juniorskiej i wkroczenia do piłki seniorskiej przypadł na okres gry w RCD Espanyolu. Grając na zapleczu hiszpańskiej Ekstraklasy reprezentował m.in. drugie drużyny Sevilli FC i Realu Madryt, a także Real Saragossa i AD Alcorcon. Łącznie na poziomie La Liga 2 rozegrał 145 spotkań, w których zdobył 31 bramek. W polskiej Ekstraklasie występuje od ponad roku, kiedy dołączył do klubu z Białegostoku z ukraińskiego SC Dnipro-1. W wyniku agresji Rosji i zawieszenia rozgrywek ligowych nie zdążył wówczas zadebiutować w swoim nowym zespole.

Gual w przeszłości rozegrał trzy spotkania w reprezentanci Hiszpanii U21.

– Transfer jednego z najlepszych zawodników Ekstraklasy do Legii to duże wydarzenie na rynku, do którego zgodnie z planem przygotowaliśmy się odpowiednio wcześnie. Prace nad kadrą na przyszły sezon trwają od wielu miesięcy. Cieszy mnie również fakt, że Marc był przekonany do tej decyzji i bardzo mu zależało, żeby dołączyć do Legii, a my stworzymy mu odpowiednie możliwości do rozwoju. To wszechstronny zawodnik, który ma łatwość dochodzenia do sytuacji i potrafi je zamieniać na bramki. Dodatkowo kreuje szanse dla innych oraz dobrze czuje się w grze kombinacyjnej. Te zalety predysponują go do naszego stylu gry. Mam nadzieję, że Mark będzie dużym wzmocnieniem drużyny i wzbogaci nasze opcje gry ofensywnej – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Mierzący 186 cm dołączy do zespołu od rozpoczęcia przygotowań do sezonu 2023/24.

5 / 5. Ocen: 35

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji