Magazyn piłkarski Newsy Benfica nie chce się pozbyć Enzo Fernandeza

Benfica nie chce się pozbyć Enzo Fernandeza

Jarosław Kowalski

Pomocnik, zdobywca Pucharu Świata, był przedmiotem dużych ofert transferowych ze strony Chelsea, ale ci nie uruchomili jeszcze klauzuli zawartej w jego kontrakcie. 22-letni Fernandez jest głównym celem na Stamford Bridge, a szef Benficy Roger Schmidt przyznaje, że wszystko może się zdarzyć przed zamknięciem styczniowego okna transferowego we wtorek.

Enzo Fernandez
Benfica nie chce się pozbyć Enzo Fernandeza (foto: Instagram)

Roger Schmidt: Enzo jest naszym piłkarzem

Schmidt powiedział o spekulacjach, które nadal krążą wokół Fernandeza, jak wiemy Chelsea chce kupić Enzo Fernandeza i oferuje ponad 100 mln funtów.:

„Myślę, że zawsze musimy przygotować wszystko w tle, zwłaszcza pod koniec okna transferowego, zwłaszcza gdy nie jest się na miejscu kierowcy. Wszyscy wiemy, że mamy sytuację z Enzo – ma on klauzulę w kontrakcie – a to oznacza, że jeżeli zawodnik chce i jest klub, który płaci taką kwotę, to nie można tego zatrzymać. Oczywiście, w tym momencie trzeba być przygotowanym i znaleźć rozwiązania. W tej chwili jest on naszym zawodnikiem i nie ma żadnej umowy. Zobaczymy, co się stanie w ciągu najbliższych dwóch dni, a potem będę szczęśliwy, gdy okno transferowe zostanie zamknięte i będziemy mogli całkowicie skupić się na zawodnikach w naszym składzie i spróbować rozegrać najlepszy sezon.”

Dalej dodał: „Enzo jest naszym zawodnikiem. Oczywiście otrzymuje od nas pełne wsparcie. To wspaniały człowiek i zawodnik – i na ten temat powiedziałem już wszystko. Dopóki okno transferowe jest otwarte, zawsze trzeba się spodziewać, że coś może się wydarzyć. Tak samo jest z Enzo, zobaczymy w ciągu najbliższych dwóch dni, co się stanie. Mój sposób myślenia nie zmienił się w ciągu ostatnich tygodni. Bardzo doceniam to, że po rozmowach na początku stycznia był w stanie ponownie skupić się na Benficie. Dla Benficy zagrał najlepsze mecze. Jego postawa i cierpliwość dla Benficy jest tam. Ale wiemy, jak wygląda biznes piłkarski. Nie mogę powiedzieć nic więcej”.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji