Magazyn piłkarski Newsy Carlo Ancelotti informuje o postępach Karima Benzemy i Edera Militao

Carlo Ancelotti informuje o postępach Karima Benzemy i Edera Militao

Jarosław Kowalski

Carlo Ancelotti ujawnił, że Real Madryt może przywrócić do składu zarówno napastnika Karima Benzemę, jak i obrońcę Edera Militao na sobotni finał Klubowych Mistrzostw Świata przeciwko Al-Hilal.

Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti informuje o postępach Karima Benzemy i Edera Militao

Carlo Ancelotti: Mecz trwa, dopóki sędzie nie zagwiżdże, musi myć skoncentrowani

Obaj doznali kontuzji w wygranym 2-0 meczu z Valencią i opuścili dwa ostatnie mecze Realu, w tym środowe zwycięstwo w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata nad egipskim Al Ahly.

To może być jednak ostatni mecz, w którym Benzema i Militao nie wystąpią, ponieważ Ancelotti potwierdził po zwycięstwie nad Al Ahly, że spodziewa się rychłego powrotu obu gwiazd do treningów.

„Nie są jeszcze w pełni sił”, powiedział Ancelotti. „Karim ma się całkiem dobrze, ale co do Militao jest więcej wątpliwości. Będą trenować w piątek i zobaczymy”.

Ancelotti miał również pozytywne informacje na temat nieobecności Daniego Carvajala i Marco Asensio, którzy byli zaskoczeni pominięciem w środowym składzie.

„Carvajal wróci, miał dzisiaj lekką gorączkę” – powiedział Ancelotti. „Podobnie będzie z Asensio, który miał przeciążenie mięśni”.

Pomimo komfortowego wyniku, Real Madryt wykonał ciężką pracę z Al Ahly. Pod koniec drugiej połowy prowadzili 2-1 i zobaczyli, że Egipcjanie nie wykorzystali karnego, zanim w doliczonym czasie gry bramki Rodrygo i Sergio Arribasa zapewniły zwycięstwo.

„Po godzinie gry wydawało nam się, że mamy wszystko wygrane i odpuściliśmy, ale wszystko dobrze się skończyło” – ocenił Ancelotti. „Dobrze kontrolowaliśmy ten pojedynek. Mecz kończy się, gdy sędzia gwiżdże. W takich meczach ma się więcej do stracenia niż do wygrania i trzeba się dobrze przygotować. Nie można się zrelaksować.”

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji