Magazyn piłkarski Newsy Debata wokół debiutu Lionel Messiego w MLS dla Inter Miami

Debata wokół debiutu Lionel Messiego w MLS dla Inter Miami

Jarosław Kowalski

Najnowsze wiadomości dotyczące sportu przyniosły falę zainteresowania w związku z debiutem gwiazdy futbolu, Lionela Messiego, w Major League Soccer (MLS) dla drużyny Inter Miami. Chociaż zaplanowany debiut Messiego miał nastąpić wkrótce, został przełożony z powodu postępu Inter Miami w Pucharze Ligi.

inter miami puchar ligi
Debata wokół debiutu Lionel Messiego w MLS dla Inter Miami

Postępy Interu Miami w Pucharze Ligi

Debiut Messiego w MLS został opóźniony z powodu udanego występu drużyny Inter Miami w Pucharze Ligi, gdzie drużyna podejmie Charlotte w ćwierćfinale w piątek. Pierwotnie Messi miał rozpocząć swoją przygodę w MLS przeciwko tej samej drużynie 20 sierpnia, jednak mecz ten odbędzie się w późniejszym terminie.

ZOBACZ: Zapowiedź meczu Inter MIami – Charlotte FC

Messi w doskonałej formie

Od momentu przejścia do Inter Miami, Messi wykazał się fenomenalną formą. Strzelił już siedem goli w czterech meczach, pomagając swojej drużynie dotrzeć do ostatnich ośmiu drużyn w turnieju. Wydaje się, że debiut Messiego w MLS odbędzie się 26 sierpnia, kiedy to jego drużyna zmierzy się z New York Red Bulls. Dodatkowo, Inter Miami ma zaplanowany wyjazd do FC Cincinnati 23 sierpnia na półfinał US Open Cup.

Oświadczenie Interu Miami

W oświadczeniu wydanym przez Inter Miami czytamy: „Major League Soccer (MLS) ogłosiła dzisiaj, że mecz Inter Miami CF przeciwko Charlotte FC pierwotnie zaplanowany na niedzielę, 20 sierpnia w DRV PNK Stadium został przełożony na późniejszy termin”. Powodem opóźnienia jest to, że obie drużyny doszły do ćwierćfinałów Pucharu Ligi w 2023 roku.

Inter Miami obecnie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Eastern Conference z dorobkiem 18 punktów w 22 meczach. Mimo pięciu wygranych, trzech remisów i czternastu porażek, drużyna nie traci nadziei. Wszystkie oczy są teraz skierowane na Messiego, który będzie chciał przewodniczyć drużynie w dążeniu do lepszych wyników. Klub zwiększył też swoje szeregi, pozyskując byłego trenera Barcelony, Tatę Martino, a także byłe gwiazdy Barcelony, Sergio Busquetsa i Jordi Albę.

Wpływ Messiego na drużynę

Tata Martino podkreślił znaczenie Messiego dla drużyny, mówiąc: „Mamy najlepszego piłkarza na świecie. Nie można tego zignorować. Kiedy mamy nasze chwile, drużyna jest zabójcza”. Messi jest nie tylko świetnym strzelcem, ale również przyciąga uwagę przeciwników, tworząc przestrzeń dla swoich kolegów z drużyny. Jego umiejętności z rzutów wolnych są również godne uwagi.

W zakończeniu, debiut Lionel Messiego w MLS jest niewątpliwie jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w amerykańskim futbolu. Jego wpływ na drużynę Inter Miami jest już widoczny, a fani na całym świecie z niecierpliwością czekają na jego pierwszy mecz w nowej lidze.

5 / 5. Ocen: 11

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji