Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Filip Borowski zagra w barwach Warty Poznań

Filip Borowski zagra w barwach Warty Poznań

Maksymilian Nowak

Młodzieżowy reprezentant Polski i prawy wahadłowy, Filip Borowski, przechodzi na roczne wypożyczenie z Lecha Poznań do Warty Poznań. 20-letni zawodnik, który wcześniej występował dla takich klubów jak Chemik, Polonia i Zawisza Bydgoszcz, posiada już spore doświadczenie na poziomie centralnym, mimo młodego wieku.

Filip Borowski zagra w barwach Warty Poznań
Filip Borowski zagra w barwach Warty Poznań (fot. Piotr Leśniowski / Warta Poznań)

Filip Borowski trafił do Warty Poznań

Borowski miał okazję reprezentować Lecha Poznań w 30 meczach drugiej ligi i ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w Zagłębiu Sosnowiec, dla którego zagrał w 40 spotkaniach. Zdobył 8 asyst w ligowych meczach Zagłębia, z czego 5 w minionym sezonie, oraz ma na koncie 6 spotkań w Pucharze Polski.

W kontekście transferu, Tomasz Pasieczny, dyrektor sportowy Warty Poznań, podkreślił, że doświadczenie Borowskiego na poziomie centralnym, zwłaszcza jego umiejętności defensywne i ofensywne, zdecydowanie zwiększy możliwości drużyny. Filip Borowski dołączy do Warty Poznań na roczne wypożyczenie, z opcją skrócenia wypożyczenia oraz możliwością wykupienia zawodnika przez Wartę.

Borowski poddał się niedawno testom medycznym w klinice Rehasport i po ich pozytywnym wyniku podpisał kontrakt z Wartą. Przyszły zawodnik „Zielonych” deklaruje, że jest gotowy do walki o miejsce w składzie i ma nadzieję na liczne asysty w nadchodzącym sezonie. Ponadto, Borowski ma na swoim koncie osiem występów w kadrach narodowych do lat 16, 17 i 19, zadebiutował także w reprezentacji Polski U-20.

Zawodnik, mierzący 179 cm wzrostu i ważący 67 kg, będzie nosił koszulkę z numerem 28. Borowski jest czwartym nowym zawodnikiem, który dołączył do Warty Poznań w tym oknie transferowym, po napastniku Dario Vizinger oraz obrońcach, Jakubie Bartkowskim i Kacprze Przybyłko.

Wkrótce przyjrzymy się bliżej typom dnia na spotkania Ekstraklasy i przekonamy się, czy sprowadzenie nowego zawodnika jakkolwiek wpłynęło na notowania Warty.

5 / 5. Ocen: 59

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji