Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Plan Przygotowań Warty Poznań – Lato 2023

Plan Przygotowań Warty Poznań – Lato 2023

Maksymilian Nowak

Warta Poznań opublikowała plan przygotowań pierwszej drużyny, który obowiązywał będzie w okresie letnim przed sezonem 2023/24.

Mecz

Warta Poznań: Plan przygotowawczy 2023

Zespół trenera Dawida Szulczka ma przed sobą jeszcze jeden mecz w bieżących rozgrywkach PKO Bank Polski Ekstraklasy. W sobotę „Zieloni” zmierzą się w Mielcu ze Stalą i będą tam bronili siódmej pozycji w tabeli, a w przypadku zwycięstwa mają jeszcze szansę zakończyć sezon na szóstym miejscu.

Wiadomo już, że po zakończeniu sezonu piłkarze dostaną wolne (wyjątkiem są reprezentanci krajów), a na pierwszym treningu po urlopach spotkają się 20 czerwca, czyli miesiąc przed startem nowej kampanii. Kolejny sezon ruszy bowiem w przedostatni weekend lipca (dokładnie 22-23 lipca).

Warta Poznań będzie się przygotowywała do czwartego z rzędu startu w najwyższej lidze według podobnego schematu, jak rok temu. Znów początkowo będą to treningi na własnych obiektach, a jedyny obóz odbędzie się w Grodzisku Wlkp. To zgrupowanie potrwa od 2 do 14 lipca i zaplanowano rozegranie w tym czasie sześciu meczów kontrolnych.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Wszystko wskazuje na to, że najbardziej wymagającym sparingowym rywalem poznaniaków będzie świeżo upieczony mistrz Rumunii, Farul Konstanca, zespół prowadzony przez Gheorghe Hagiego, znakomitego przed laty piłkarza reprezentacji Rumunii i m.in. Realu Madryt i FC Barcelony. Z Farulem Warta zagra na rozpoczęcie zgrupowania – 2 lipca w Grodzisku Wlkp.

Trzy dni później „Zieloni” zmierzą się w Opalenicy z Pogonią Szczecin. Natomiast na dwa ostatnie weekendy sztab szkoleniowy Warty przewidział rozgrywanie dwóch spotkań kontrolnych jednego dnia. 8 lipca będą to mecze z Cracovią i Chrobrym Głogów, a 14 lipca z Czechami z FK Mlada Boleslav. Drugi rywal tego dnia jest jeszcze do ustalenia.

PLAN PRZYGOTOWAŃ WARTY POZNAŃ – LATO 2023

20 czerwca (wtorek): pierwszy trening
2 lipca (niedziela): początek obozu w Grodzisku Wlkp. i sparing Warta Poznań – Farul Konstanca (Grodzisk Wlkp.)
5 lipca (środa): Warta Poznań – Pogoń Szczecin (Opalenica)
8 lipca (sobota): Warta Poznań – Cracovia (miejsce do ustalenia) i Warta Poznań – Chrobry Głogów (Grodzisk Wlkp.)
14 lipca (piątek): koniec obozu w Grodzisku Wlkp.; Warta Poznań – FK Mlada Boleslav (Grodzisk Wlkp.) oraz – rywal do ustalenia.

Źródło: Warta Poznań/Gazeta Lokalna

5 / 5. Ocen: 39

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji