Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Wołodymyr Kostewycz dołącza do Warty Poznań

Wołodymyr Kostewycz dołącza do Warty Poznań

Maksymilian Nowak

30-letni Ukrainiec Wołodymyr Kostewycz dołączył do ekipy Warty Poznań. Zawodnik grający na pozycji obrońcy lub pomocnika podpisał umowę do czerwca 2023 roku.

Wołodymyr Kostewycz dołącza do Warty Poznań
Wołodymyr Kostewycz dołącza do Warty Poznań (fot. Klaudia Berda/Warta Poznań)

Ukrainiec wzmocnił Wartę Poznań

Urodzony w październiku 1992 roku piłkarz jest wychowankiem klubu UFK Lwów, a już jako zawodnik Karpat Lwów, w latach 2013-14 wystąpił siedem razy w młodzieżowej reprezentacji Ukrainy. Na początku 2017 roku, po rozegraniu 85 spotkań w ukraińskiej ekstraklasie (4 gole i 4 asysty w rozgrywkach Premier Lihi), został kupiony przez Lecha Poznań. Spędził w nim ponad 3,5 roku i ma na koncie okrągłe 100 meczów w Ekstraklasie, a łącznie 119 oficjalnych gier w barwach Lecha. Zdobył w tym czasie  2 bramki i zanotował 12 asyst.

W październiku 2020 roku Wołodymyr Kostewycz wrócił do ojczyzny. Został piłkarzem Dynama Kijów, ale nie zdołał zadebiutować w tym klubie. W międzyczasie był wypożyczony do Ruchu Lwów. Jesienią 2022 roku gościnnie brał udział w treningach drużyny trenera Dawida Szulczka i zagrał w kilku meczach sparingowych. Dopiero teraz mógł jednak zostać graczem „Zielonych”.

– Wołodymyr nie jest dla nas zagadką. Mimo że trenował z nami przez dłuższy czas, to nie było realnej możliwości podpisania z nim umowy. W lutym udało mu się rozwiązać kontrakt z Dynamem Kijów, został wolnym zawodnikiem i związał się z nami półroczną umową z opcją przedłużenia – mówi Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań. – Realnie jest to bardziej wzmocnienie na przyszły sezon, ale obie strony chcą dać sobie szansę. Z jednej strony to zawodnik, który bardzo długo nie grał w meczach o stawkę i dopiero wraca do pełni formy fizycznej, a z drugiej ma na pewno wysokie umiejętności. Będziemy go stopniowo wprowadzali do gry, a od lata, już po przedłużeniu, Wołodymyr ma szansę stać się ważną częścią tej drużyny.

Nowy piłkarz Warty Poznań jest uniwersalnym graczem. Może występować na lewej stronie boiska jako boczny obrońca, wahadłowy, a nawet skrzydłowy. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że podpisałem kontrakt z Wartą Poznań. Stęskniłem się już mocno za grą, więc nie mogę się już doczekać powrotu na boisko. Niestety, w Dynamie trener za bardzo na mnie nie liczył, do tego doszły kontuzje, ale w ostatnim czasie nie odpoczywałem, tylko ciężko trenowałem i czekałem na swoją szansę – mówi Wołodymyr Kostewycz. – Od pierwszego treningu z Wartą miałem wrażenie, jakbym był w tym zespole od kilku lat. Właściwie od razu załapałem się do ekipy i czułem się tutaj bardzo dobrze, a współpraca z zawodnikami i sztabem szkoleniowym od początku układała się świetnie. Postaram się dać drużynie dużo jakości i dynamiki na skrzydle. Wierzę w to, że po moich dośrodkowaniach koledzy będą mieli dużo sytuacji do zdobycia bramki. Każdy, kto mnie zna, wie, że nie zabraknie mi serca do gry.

30-latek jest czwartym zawodnikiem, który w tym roku dołączył do Warty Poznań. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali pomocnicy, Stefan Savić i Nikolas Korzeniecki oraz napastnik, Wiktor Kamiński. Wołodymyr Kostewycz wybrał koszulkę z numerem 11.

Gdzie stawiać zakłady? Warto sprawdzić opinie o bukmacherach, by wybrać dla siebie idealne rozwiązanie.

4.8 / 5. Ocen: 194

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji