Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Frekwencyjny rekord w Ekstraklasie – takich liczb nikt się nie spodziewał!

Frekwencyjny rekord w Ekstraklasie – takich liczb nikt się nie spodziewał!

Maksymilian Nowak

W miniony weekend kibice piłki nożnej w Polsce ustanowili imponujący rekord frekwencji na stadionach podczas 7. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wszystko wskazuje na to, że obecny sezon będzie wyjątkowy pod względem obecności kibiców.

Frekwencyjny rekord w Ekstraklasie - takich liczb nikt się nie spodziewał!
Frekwencyjny rekord w Ekstraklasie – takich liczb nikt się nie spodziewał!

118 tys. kibiców na stadionach Ekstraklasy

Zgodnie z danymi przedstawionymi przez Ekstraklasę SA, aż 118 697 kibiców wzięło udział w meczach 7. kolejki, co jest najlepszym wynikiem od początku obecnych rozgrywek. Niezwykłe wsparcie fanów sportu można było zaobserwować zwłaszcza podczas niedzielnego klasyka pomiędzy Legią a Widzewem w Warszawie, gdzie na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej zasiadło aż 27 079 kibiców. Łącznie w sezonie 2023/24 na wszystkich stadionach pojawili się łącznie 651 040 fanów.

Na podium pod względem frekwencji w 7. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy znalazły się także mecze w Poznaniu i we Wrocławiu. Mecz Kolejorza z Górnikiem Zabrze na stadionie przy ulicy Bułgarskiej obserwowało 22 047 fanów, a spotkanie Śląska z Jagiellonią, rozpoczęte w niedzielę o 12:30, przyciągnęło 19 297 kibiców. Średnia widzów w tej kolejce wyniosła 13 189.

Prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, podkreśla znaczenie tego rekordu frekwencji: „Ten rekord jest potwierdzeniem świetnego odbioru rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy w ostatnich miesiącach. Wyraźny wzrost frekwencji na stadionach jest powodem do radości i efektem ciężkiej pracy wielu osób. Dziękuję wszystkim kibicom za obecność na stadionach i wspieranie swoich drużyn.”

Sezon 2023/24 zapowiada się jako rekordowy pod względem obecności kibiców na stadionach. Obecnie średnia widzów wynosi 11 225, a prezes Animucki wyznacza ambitny cel: „Naszym celem w tym sezonie jest przekroczenie łącznej liczby 3 miliony kibiców na stadionach. To bardzo realny scenariusz. Już teraz mamy wzrost o ponad 17 procent względem poprzedniego sezonu, a przecież ten bilans będzie jeszcze lepszy po rozegraniu zaległych meczów, przełożonych na wniosek naszych drużyn walczących o awans do europejskich pucharów.”

Obecnie trwa przerwa w rozgrywkach ligowych ze względu na eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. W ten czwartek dojdzie do meczu Polska – Wyspy Owcze na Stadionie Narodowym w Warszawie.

5 / 5. Ocen: 81

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji