Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Gleb Kuchko zagra z Wisłą w Ekstraklasie

Gleb Kuchko zagra z Wisłą w Ekstraklasie

Maksymilian Nowak

17-letni Biołorusin Gleb Kuchko został oficjalnie zgłoszony do zespołu Wisły Płock. Pozwala mu to występować w barwach Nafciarzy w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Gleb Kuchko zagra z Wisłą w Ekstraklasie
Gleb Kuchko zagra z Wisłą w Ekstraklasie (fot. Wisła Płock)

Gleb Kuchko [Wisła Płock] – kto to?

Urodzony 3 czerwca 2005 roku w Mińsku Gleb Kuchko jest wychowankiem BATE Borysów, a po drodze występował kolejno w ABFF Football Academy, Ruchu Brześć i Dynamie Brześć w ramach krótkiego wypożyczenia. Od początku 2021 roku ponownie grał już dla Ruchu, stając się członkiem drugiej drużyny. W poprzednim sezonie występował w zespole do lat siedemnastu, gdzie w dwudziestu jeden meczach zanotował piętnaście bramek i pięć asyst, pomagając zdobyć brązowy medal mistrzostw Białorusi. Jego bilans w młodzieżowych reprezentacjach kraju to trzy mecze i gol w kategorii do lat piętnastu oraz osiem spotkań w kategorii do lat siedemnastu w meczach towarzyskich i UEFA Development Cup.

Do Wisły Płock przeniósł się 18 lipca 2022 roku, podpisując trzyletni kontrakt. Ze względów proceduralnych nie mógł do tej pory występować w oficjalnych meczach. Mimo to regularnie trenował i brał udział w grach kontrolnych drugiego zespołu. Dobra postawa zaowocowała powołaniem na słowackie tournée pierwszej drużyny. Wystąpił przeciwko MŠK Žilina, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, FK Železiarne Podbrezová i Garbarni Kraków, strzelając gola drugiemu z wymienionych klubów.

W najbliższej kolejce ekstraklasy Wisła Płock gra z Radomiakiem Radom. Typy dnia na niedzielę można już sprawdzać w internecie.

4.8 / 5. Ocen: 85

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji