Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Runjaić przed Austrią: To będzie inny mecz niż w Ekstraklasie

Runjaić przed Austrią: To będzie inny mecz niż w Ekstraklasie

Maksymilian Nowak

Przed nadchodzącym starciem w III rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy UEFA między Legią Warszawa a Austrią Wiedeń, trener Legii, Kosta Runjaić, zabrał głos na konferencji prasowej, aby podzielić się swoimi myślami i oczekiwaniami dotyczącymi tego ważnego dwumeczu.

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić (fot. YouTube/Legia Warszawa)

Trener Kosta Runjaić przed meczem z Austrią Wiedeń

Runjaić rozpoczął od podkreślenia planowanych rotacji w składzie w porównaniu do poprzedniego meczu z Ruchem. Zaznaczył, że Legia będzie miała bardziej podobny skład do tego z dwumeczu z Ordabasami. Trener podkreślił znaczenie zwycięstwa nad Austrią, która jest silnym rywalem i gra w niemal niezmienionym składzie od dwóch lat. Pomimo utraty kluczowego napastnika przez rywali, Runjaić zauważył, że Austria Wiedeń wciąż pozostaje groźnym przeciwnikiem.

Runjaić podkreślił, że mecz z Austrią będzie odmienny od spotkań w Ekstraklasie i że choć przygotowania były intensywne, trudno jest być w 100% pewnym tego, co spotka drużynę na boisku. Trener wyraził konieczność wypracowania przewagi przed rewanżem i zaapelował o pełne zaangażowanie swoich zawodników.

Dotycząc kontuzji i stanu zawodników, Runjaić potwierdził brak Blaza Kramera w składzie na jutrzejszy mecz i pozostawienie znaku zapytania przy nazwisku Bartosza Kapustki.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Runjaić podkreślił również znaczenie specjalnego wymiaru tego dwumeczu, związanej z jego osobistymi powiązaniami z Austrią, gdzie kiedyś mieszkał. Niemniej jednak, skupia się na aspekcie sportowym i przygotowaniach drużyny.

Trener zwrócił uwagę na charakterystyczny styl gry Austrii Wiedeń i podkreślił, że jego zespół musi być odpowiedzialny i uważny na to, co rywale zaprezentują na boisku. Przypomniał również o historii pojedynków tych drużyn, wskazując, że Austria Wiedeń okazywała się dotąd nieprzyjemnym przeciwnikiem dla Legii.

Podsumowując, trener Runjaić wyraził pewność, że drużyna jest gotowa do rywalizacji z Austrią Wiedeń i że zespół będzie dążył do wywalczenia korzystnego rezultatu przed rewanżem. Jego zdaniem, kluczowym elementem sukcesu będzie kolektywna gra i skupienie na taktyce, co pozwoli Legii zdobyć wymarzony awans do kolejnej rundy eliminacji.

Spotkanie w eliminacjach Ligi Konferencji pomiędzy Legią a Austrią odbędzie się 10 sierpnia 2023. Początek zaplanowano na godzinę 19.

5 / 5. Ocen: 1

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji