Magazyn piłkarski Newsy Jeremie Frimpong na celowniku Barcelony – kiedy transfer?

Jeremie Frimpong na celowniku Barcelony – kiedy transfer?

Jarosław Kowalski

Barcelona niedawno zapytała o dostępność 22-letniego obrońcy Bayeru Leverkusen, Jeremie Frimponga, podczas spotkania dotyczącego przyszłości doświadczonego obrońcy, Jordiego Alby.

Jeremie Frimpong
Jeremie Frimpong na celowniku Barcelony – kiedy transfer? (Instagram)

Według Alfredo Martineza, Mateu Alemany i Jordi Cruyff spotkali się niedawno z agentem Jordiego Alby, aby omówić przyszłość doświadczonego obrońcy. Wykorzystali tę okazję, aby zapytać o Jeremie Frimponga, który ma tego samego agenta co Alba. 22-letni obrońca Bayeru Leverkusen jest na celowniku wielu klubów przed letnim okienkiem transferowym.

Wzloty i upadki Jeremie Frimponga

Frimpong zrobił ogromne postępy od momentu dołączenia do Bayeru Leverkusen z Celticu w styczniu 2021 roku. Holender ugruntował swoją pozycję jako jeden z najlepszych obrońców w Bundeslidze w ciągu ostatnich dwóch lat. Brał również udział w Mistrzostwach Świata FIFA 2022 jako część reprezentacji Holandii.

22-latek cieszy się również znakomitym sezonem 2022/23, gdzie jest jednym z najlepszych zawodników Bayeru Leverkusen. Bezpośrednio przyczynił się do zdobycia 19 bramek, strzelając dziewięć razy i dostarczając dziesięć asyst. Postępy Frimponga nie pozostały niezauważone, a Barcelona jest jednym z potencjalnych klubów, które są nim zainteresowane.

Frimpong na celowniku Barcelony

Prezydent Barcelony, Joan Laporta, jest zdecydowany na zatrudnienie najwyższej klasy prawego obrońcy w letnim okienku transferowym. Laporta niedawno ujawnił, że Blaugrana zamierza raz na zawsze rozwiązać problem z prawym obrońcą. Wielu prawych obrońców, w tym Vanderson, pojawiło się na radarze Barcelony.

Frimpong jest również realnym celem, a Barcelona niedawno dołączyła do wyścigu o podpisanie 22-latka. Zainteresowanie młodym zawodnikiem jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę jego umiejętności gry piłką. 19 asyst zawodnika pokazuje, że jest kompetentny w grze piłką i potrafi tworzyć kreatywne akcje.

Zatem po wykorzystaniu Julesa Kounde, środkowego obrońcy, jako prawego obrońcy w tym sezonie, Xavi Hernandez mógłby być zachwycony, mając do dyspozycji Frimponga. Barcelona niedawno zapytała o Holendra podczas spotkania z agentem Jordi Alby. Mimo, że głównym celem rozmów była przyszłość Alby, na spotkaniu pojawiło się również nazwisko obrońcy Bayeru Leverkusen.

Przyszłość Frimponga

Najnowsze doniesienia twierdzą, że 22-letni obrońca chce dołączyć do Manchesteru United. Jeżeli Czerwone Diabły nie skierują swojego zainteresowania gdzie indziej, Barcelona może mieć problem ze zabezpieczeniem usług Frimponga. Będzie ciekawie obserwować, co przyszłość przyniesie młodemu zawodnikowi.

Źródło: Sport

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji