Magazyn piłkarski Newsy Kim jest Gabriele Biancheri? Walijczyk przechodzi do Manchesteru United!

Kim jest Gabriele Biancheri? Walijczyk przechodzi do Manchesteru United!

Jarosław Kowalski

Manchester United jest bliski sfinalizowania transakcji za młodzieżowca z Cardiff, Gabriele Biancheri. 16-latek, który jest wysoko oceniany w południowej Walii, zgodził się na przejście do Czerwonych Diabłów po tym, jak zaimponował w tym sezonie w drużynie Cardiff.

Gabriele Biancheri manchester united
Kim jest Gabriele Biancheri? Walijczyk przechodzi do Manchesteru United! (foto: Instagram)

Biancheri przeszedł w weekend badania lekarskie i ma dołączyć do United, podpisując kontrakt stypendialny, a następnie długoterminową umowę zawodową, gdy we wrześniu skończy 17 lat.

Ruch za Biancheriego nie musi być sfinalizowany przed wtorkowym terminem, ale United zadziałali szybko, aby pozyskać usługi utalentowanego napastnika, który był również łączony z przejściem do Chelsea. Wout Weghorst i Jack Butland to jak dotąd jedyne dwa wzmocnienia Czerwonych Diabłów w styczniowym oknie.

Kim jest Gabriele Biancheri?

W Bluebirds jest już od kilku lat, ale dopiero w tym sezonie zwrócił na siebie uwagę, strzelając 17 bramek w pierwszych 11 meczach sezonu. Biancheri został nagrodzony debiutem w drużynie poniżej 21 lat w grudniu, gdy wszedł w połowie meczu z Wolves za Isaaka Daviesa.

Pomimo braku doświadczenia na tym poziomie, Biancheri prawie zdobył w tym meczu wyrównanie. Wyłapał zapętloną piłkę, opanował ją, otworzył ciało i próbował zagiąć ją w róg – ale bramkarz Wolves Andreas Sondergaard dobrze obronił.

Przejście z drużyny do lat 18 było nagrodą za pozytywny początek kampanii, który Biancheri ma za sobą. Biancheri wystąpił również w drużynie Walii do lat 17 w eliminacjach do Mistrzostw Europy UEFA w październiku, zaliczając asystę w wygranym 2-0 meczu z Chorwacją.

Biancheri został opisany jako energiczny, ostry i dynamiczny napastnik, który może grać wszędzie w pierwszej linii, a także w roli nr 10. Prawdopodobnie trafi prosto do drużyny U18 Czerwonych Diabłów, z zamiarem przejścia do drużyny U23, a w przyszłości do pierwszej drużyny.

W związku z tym, że przepisy Brexitu zachęcają akademie kategorii pierwszej do pozyskiwania najlepszych zawodników z innych klubów w Wielkiej Brytanii, United są wśród wielu klubów, które starają się pozyskać najlepsze młode talenty. Czerwone Diabły i Chelsea były łączone z zakupem Biancheriego już w grudniu, ale opór Bluebirds został przełamany.

Cardiff ma w swojej historii historię wprowadzania do gry młodych zawodników i dawania im szansy w pierwszej drużynie – Davies, Mark Harris i Chanka Zimba to jedni z tych, którzy w ostatnich latach przeszli do seniorskiej drużyny. Jednak nie udało się zatrzymać Biancheriego, którego przenosiny na Old Trafford są bliskie finalizacji.

Źródło: Mirror.co.uk

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji