Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Lechia Gdańsk ukarana!

Lechia Gdańsk ukarana!

Michał Reszczyński

Komisja Ligi przyznała Piastowi Gliwice walkower 3:0 za mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy z Lechią Gdańsk. Strata punktów nie ma żadnego znaczenia dla Lechii, bowiem już od dawna było wiadomo, że zespół z Trójmiasta zaliczy spadek.

Lechia Gdańsk ukarana!
Lechia Gdańsk ukarana!

Lechia dotkliwie ukarana

Spotkanie Piasta Gliwice z Lechią Gdańsk został zakończony po tym, jak kibice gości kilka razy obrzucili boisko płonącymi racami. Mimo, że spiker ostrzegł kibiców Lechii o możliwym przedwczesnym zakończeniu spotkania z ich winy, to ostrzeżenia na nic się zdały. Blisko 70. minuty sędzia Marcin Kochanek podjął decyzję o zakończeniu meczu. Nie trudno było się domyślić, że Lechia zostanie ukara przez zachowanie kibiców.

Komisja Ligi nałożyła na drużynę z Trójmiasta karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych. Dodatkowo ostatnie spotkanie z Piastem zostało uznane jako walkower na korzyść gospodarzy.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Komisja Ligi podjęła decyzję o weryfikacji wyniku meczu 34. kolejki Piast Gliwice – Lechia Gdańsk jako walkower 3:0 na korzyść drużyny gospodarzy. Decyzja taka została podjęta z powodu przerwania meczu na skutek zachowania kibiców drużyny gości – czytamy w oświadczeniu.

Dodatkowo – po szczegółowym przeanalizowaniu oficjalnego raportu sędziego zawodów oraz delegata meczowego PZPN -Komisja Ligi nałożyła na Lechię Gdańsk karę zakazu organizacji wyjazdu grupy kibiców we wszystkich rozgrywkach na okres 7 miesięcy oraz karę finansową w wysokości 100 tys. zł – napisano.

5 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji