Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Szymon Grabowski trenerem Lechii Gdańsk

Szymon Grabowski trenerem Lechii Gdańsk

Maksymilian Nowak

Szymon Grabowski został mianowany nowym szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Kontrakt pomiędzy Grabowskim a klubem będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Szymon Grabowski trenerem Lechii Gdańsk
Szymon Grabowski trenerem Lechii Gdańsk

Grabowski szkoleniowcem Lechii

To porozumienie zbiega się w czasie z rozpoczęciem przygotowań Lechii Gdańsk do sezonu 2023/2024. Nowy trener Zielono-Biało-Czerwonych poprowadzi dzisiaj, 14 czerwca, swoje pierwsze treningi z drużyną.

Szymon Grabowski pochodzi z Rzeszowa i odniósł wielki sukces w swojej karierze trenerskiej z tamtejszą drużyną Resovia. W latach 2017-2020 regularnie doprowadzał zespół do wyższych lig. W sezonie 2017/2018 awansowali z III do II ligi, a w kampanii 2019/2020 zdobyli promocję z II ligi do zaplecza polskiej Ekstraklasy. Następnie przeniósł się do Podhala Nowy Targ, a w lipcu 2022 roku objął stanowisko trenera Stomilu Olsztyn. Z „Dumą Warmii” był bliski awansu z II do I ligi. 11 czerwca 2023 roku, w meczu o awans z Motorem Lublin, Stomil przegrał dopiero po rzutach karnych.

Warto sprawdzić spis legalnych bukmacherów. Są to miejsca, gdzie można obstawiać zakłady na zbliżający się sezon Ekstraklasy.

4.9 / 5. Ocen: 81

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji