Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Maciej Skorża wróci do Lecha Poznań?

Maciej Skorża wróci do Lecha Poznań?

Maksymilian Nowak

Maciej Skorża może wrócić do Lecha Poznań – wynika z najnowszych wypowiedzi rzecznika tego klubu, Macieja Henszela.

Maciej Skorża wróci do Poznania?
Maciej Skorża wróci do Poznania? (fot. YouTube/Lech Poznań)

Skorża ponownie trenerem Lecha Poznań?

Maciej Henszel został zaproszony do programu „Nocne Gadki” prowadzonym przez serwis Meczyki. Widzowie mieli możliwość zadawania pytań rzecznikowi Lecha. Nie mogło zabraknąć tematów związanych z Maciejem Skorżą i jego powrotem na Bułgarską.

Obecnie szkoleniowiec pracuje w Japonii, gdzie prowadzi zespół Urawa Red Diamonds. Doświadczony trener odszedł z Poznania w czerwcu minionego roku. Rozstał się z Kolejorzem w przyjaznej atmosferze, a oficjalnie za przyczynę jego odejścia podano powody osobiste. Wielu już wtedy uważało, iż Skorża prędzej czy później powróci do Polski, by znów trenować Lechitów. Okazuje się, że taki scenariusz jak najbardziej może się ziścić.

Podczas programu „Nocne Gadki” rzecznik Lecha przyznał, że jest w stałym kontakcie z byłym trenerem, a dodatkowo zupełnie otwarcie ogłosił, iż jego zdaniem Skorża wróci do prowadzenia poznańskiej ekipy. – Myślę, że wróci. Niedawno wymienialiśmy SMS-y ze sobą, gdy miał urodziny. Wymieniliśmy uwagi, wiadomość dotarła do Japonii i przekazał, że trzyma kciuki i życzy Lechowi powodzenia – odpowiedział widzowi na pytanie o powrót Skorży Maciej Henszel.

Teraz pora na ligę japońską

Sam Maciej Skorża na razie zajął się tym, co czeka go w Japonii. Swój nowy zespół prowadzi od 1 lutego, natomiast liga w Japonii rozpoczyna się już niebawem, bo 18 lutego. Jedenastka Urawa Red Diamonds początek zmagań o mistrzostwo kraju rozpocznie starciem z FC Tokio.

W Lechu Poznań Maciej Skroża pracował dwukrotnie. Najpierw od 2014 do 2015 roku, a potem w sezonie 2021/2022. Trener ten dwa razy wygrywał z Kolejorzem Ekstraklasę.

Źródło: PAP

4.9 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji