Magazyn piłkarski Newsy Messi opuści PSG? Francuskie media są zgodne

Messi opuści PSG? Francuskie media są zgodne

Michał Reszczyński

Wszystko wskazuje na to, że przygoda Messiego we Francji zmierza ku końcowi. Tamtejsze media podają, że Argentyńczyk jest o krok od zmiany klubowych barw.

Messi

Messi ma dość PSG?! „Są bliscy rozwodu”

Messi dołączył do PSG w sierpniu 2021 roku. Mimo, że początkowo Argentyńczyk wydawał się być szczęśliwy w Paryżu, to w ostatnim czasie związek piłkarza z klubem stał się bardzo toksyczny. Kibice systematycznie wygwizdują Argentyńczyka, a on sam nie zamierza wypruwać sobie żył na boisku. Według nieoficjalnych informacji od jakiegoś czasu sam zawodnik jest myślami w Barcelonie.

Według „L’Equipe” temat przenosin Messiego jest niemal przesądzony.

Messi nigdy się nie krył z tym, że lepiej czuł się w Barcelonie niż Paryżu. Tam jego rodzina mogłaby docenić rytm życia, a sam piłkarz kontynuowałby karierę w Europie przynajmniej przez kolejny sezon (…) Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że szanse Barcelony by spełnić warunki (również finansowe), aby sprowadzić siedmiokrotnego zdobywcę Złotej Piłki były minimalne, teraz jest inaczej. Klub robi wiele, żeby doprowadzić operację do szczęśliwego końca – podają dziennikarze.

Xavi domaga się transferu Messiego

Nie tylko kibice chcą zobaczyć Messiego w barwach „Blaugrany”, na jednej z konferencji prasowych temat zakontraktowania Argentyńczyka poruszył Xavi.

To naturalne, że kocham Messiego. Jestem z nim w stałym kontakcie i dużo rozmawiamy, chciałbym żeby wrócił i mogę zdradzić, że pracujemy nad jego powrotem. Mam nadzieję, że wkrótce zobaczymy go na Camp Nou w koszulce Barcelony, to klub jego życia. To normalne, że ludzie ekscytują się ostatnim tańcem Messiego, tak jak Michaela Jordana – powiedział 43-letni trener.

Zobacz również:

4 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji