Magazyn piłkarski Newsy Fundacja Legia Soccer Schools ze wsparciem od Orlenu

Fundacja Legia Soccer Schools ze wsparciem od Orlenu

Maksymilian Nowak

Koncern PKN Orlen zdecydował się na wsparcie projektu Legia Soccer Schools. Są już znane pierwsze konkrety w sprawie tej współpracy.

Fundacja Legia Soccer Schools ze wsparciem od Orlenu
Fundacja Legia Soccer Schools ze wsparciem od Orlenu

Orlen wspiera młodych piłkarzy

Istniejąca od 2014 roku Fundacja Legia Soccer Schools od lat angażuje się w rozwój sportu amatorskiego i rekreacyjnego. Swoją działalnością obejmuje wielotysięczną społeczność najmłodszych i ich rodzin z całej Polski, będąc jedną z największych sieci sportowych szkółek w kraju. Głównym celem naszego działania jest aktywizacja do aktywności ruchowej, edukacja i szkolenie najmłodszych poprzez zabawę i sport. Prowadzimy 12 sekcji z różnych dyscyplin sportowych, m.in. piłkarskie przedszkola dla dzieci w wieku od 3. roku życia, zajęcia indywidualne dla bramkarzy i piłkarzy, szkołę motoryki czy obozy sportowe w Polsce i za granicą.

Obecnie, pod okiem 300 szkoleniowców w 120 lokalizacjach Fundacji Legia Soccer Schools na terenie całego kraju, trenuje na co dzień ponad 5 tys. dzieci i młodzieży.

Wspólnie z nowym Partnerem Legia Soccer Schools chcą rozwijać realizowane już projekty, w większym stopniu wykorzystywać swój potencjał oraz doświadczenie i działać na rzecz rozwoju sportu organizując turnieje, treningi oraz sportowe pikniki dla dzieci i ich rodzin.

Współpraca z koncernem, największym sponsorem sportu w Polsce, jest niezwykle cenna. Stworzy szanse rozwojowe dla tysięcy dzieci i młodzieży w nowych lokalizacjach, w tych regionach Polski, gdzie dostępność tego typu programów jest mniejsza. Partnerzy wspólnie chcą przekazać dzieciom i młodzieży odpowiednie wartości, uczyć ich aktywnego spędzania czasu w duchu sportowej rywalizacji i edukować w zakresie zdrowego odżywiania.

Legia Warszawa zagra z KKS Kalisz w najbliższy wtorek, tj. 4 kwietnia. Zwycięzca tego pojedynku znajdzie się w parze finałowej Fortuna Pucharu Polski.

5 / 5. Ocen: 24

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji