Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Legia Warszawa finalizuje hitowy transfer

Legia Warszawa finalizuje hitowy transfer

Michał Reszczyński

26-letni reprezentant Japonii Ryoya Morishita po odbyciu na początku stycznia testów medycznych może zostać wypożyczony do Legii Warszawa na rok z opcją pierwokupu.

Fot.: Japan Times

Występujący na pozycji na pozycji prawego wahadłowego Ryora Morishita w ostatnich latach był zawodnikiem Nagoyi Grampus, z którą zajął szóste miejsce w sezonie 2023, notując bilans czterech bramek i czterech asyst w 33 meczach. W reprezentacji Japonii zadebiutował w czerwcu tego roku w meczu przeciw Salwadorowi. Jest również powołany na najbliższe zgrupowanie kadry.

Łącznie w japońskiej lidze zawodnik wystąpił w 120 spotkaniach, zdobywając 8 bramek i notując 9 asyst.

Wraz z Nagoyą Morishita zdobył Puchar J1-League w 2021 roku. Japończyk ma za sobą również występy w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Wcześniej reprezentował kluby Sagan Tosu (w jego barwach zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej), Meiji Uni i Jubilo Iwata.

Szukaliśmy zawodnika, który rozszerzy wariantowość wyboru w pierwszej, a zwłaszcza w drugiej linii. Ryoya da nam możliwości na trzech pozycjach: prawym i lewym wahadle oraz „dziesiątce”. Azjatyckich piłkarzy z tego regionu wyróżnia pracowitość, szybkość, dyscyplina taktyczna i drybling. Japoński rynek obserwowaliśmy od półtora roku i może się okazać, że transfer będzie przełomem w kwestii pozyskiwania zawodników z tego kraju. Cieszę się, że jest przeprowadzany tak szybko, tuż po zakończeniu rundy. Będziemy bardzo zdeterminowani, żeby wiosną poprawić naszą pozycję w lidze i kontynuować dobre występy w Lidze Konferencji Europy, w których awansowaliśmy do fazy pucharowej po 7 latach – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

5 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji