Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Portugalski obrońca w Zagłębiu Lubin

Portugalski obrońca w Zagłębiu Lubin

Maksymilian Nowak

Luis Mata, 25-letni portugalski obrońca, podpisał dzisiaj kontrakt z Zagłębiem Lubin. Umowa pomiędzy Miedziowymi a zawodnikiem obowiązuje do czerwca 2025 roku.

Portugalski obrońca w Zagłębiu Lubin
Portugalski obrońca w Zagłębiu Lubin (fot. Zagłębie Lubin)

Luís Mata urodził się 6 lipca 1997 roku w Porto. W swojej rodzinnej miejscowości stawiał pierwsze piłkarskie kroki, szkoląc się w akademii FC Porto. Lewy obrońca będąc zawodnikiem swojego macierzystego klubu, dwukrotnie został wypożyczony – najpierw do Portimonense SC, a następnie hiszpańskiego zespołu FC Cartagena. Latem 2020 roku Mata trafił do Polski, związując się kontraktem z Pogonią Szczecin. W barwach Portowców rozegrał łącznie 69 spotkań, które okrasił pięcioma asystami. Warto również dodać, że nowy nabytek Miedziowych ma na swoim koncie ponad 50 występów w młodzieżowych kadrach Portugalii.

– Kiedy dowiedzieliśmy się, że jest możliwość pozyskania Luisa Maty, nie wahaliśmy się ani chwili. Zawodnik, który wyróżniał się na boiskach ekstraklasy, wyraził chęć grania u nas. Uznaliśmy, że chcemy, żeby ten zawodnik do nas dołączył i bardzo się cieszę, że zakontraktowaliśmy Luisa i tym samym mamy bardzo poważne wzmocnienie – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Bardzo się cieszę, że dołączyłem do Zagłębia. Grałem już tutaj wcześniej i wiem, że są tu świetni kibice, którzy nam pomogą. Jestem bardzo zmotywowany, aby zacząć już treningi z całym zespołem. Chciałbym pomóc Zagłębiu w odnoszeniu zwycięstw w kolejnych meczach – mówi Luís Mata.

4.8 / 5. Ocen: 28

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji