Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Dawid Kurminowski na dłużej w Zagłębiu Lubin

Dawid Kurminowski na dłużej w Zagłębiu Lubin

Michał Reszczyński

Dawid Kurminowski został wykupiony przez Zagłębie Lubin z duńskiego Aarhus GF. 24-letni napastnik związał się umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Dawid Kurminowski
Dawid Kurminowski na dłużej w Zagłębiu Lubin Fot.: Zagłębie Lubin Twitter

Dawid Kurminowski na stałe w Zagłębiu Lubin!

Urodzony 24 lutego 1999 roku w Śremie Dawid Kurminowski przygodę z piłką zaczynał w dwóch poznańskich zespołach – Warta oraz Lech. W styczniu 2018 roku został wypożyczony do przedstawiciela słowackiej Fortuna Ligi, Zemplin Michalovce. Dwa lata później Kurminowski trafił do innego klubu z kraju naszych południowych sąsiadów. Tym razem była to MSK Zilina, która pozyskała młodego Polaka na zasadzie transferu definitywnego. Był to świetny ruch dla obu stron, bowiem w bardzo krótkim czasie młody napastnik wpasował się do klubu. W sezonie 2020/2021 Kurminowski został królem strzelców słowackiej ekstraklasy z liczbą 19 bramek. Jego osiągnięcie nie umknęło uwadze duńskiego Aarhus GF, które zdecydowało się pozyskać Dawida. W koszulce „Białych” Kurminowski rozegrał 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Do Zagłębia Lubin przeniósł się we wrześniu ubiegłego roku. Łącznie w 14 występach zdobył cztery bramki. W meczu z Miedzią Legnica wywalczył też rzut karny, dzięki któremu Kacper Chodyna otworzył wynik spotkania. Dawid Kurminowski ma także spore doświadczenie reprezentacyjne, występował w U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 oraz w U-21.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

W rundzie wiosennej Dawid Kurminowski pokazał jak duży drzemie w nim potencjał i jak wiele ma do zaoferowania drużynie. Po negocjacjach z duńskim klubem, udało się dokonać transferu definitywnego i podpisać z nim dwuletnią umowę. Jestem przekonany, że jego postawa na boisku przyniesie nam, wszystkim kibicom Zagłębia, wiele radości stwierdził Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

Bardzo cieszymy się, że Dawid zostaje w Zagłębiu na dłużej. Wbrew różnym spekulacjom mediów, kwota transferu wcale nie jest rekordem transferowym i sporo do niego brakuje. Dawid ma za sobą udaną rundę wiosenną, był jednym z naszych kluczowych zawodników i wpisuje się w zarówno wizję rozwoju naszego Klubu, jak i sposób gry zespołu trenera Waldemara Fornalika – podsumował Piotr Burlikowski, Dyrektor pionu sportowego.

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji