Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Posezonowa czystka w Zagłębiu Lubin

Posezonowa czystka w Zagłębiu Lubin

Maksymilian Nowak

Zagłębie Lubin poinformowało we wtorek (30 maja) o rozstaniu się z kilkoma zawodnikami grającymi w pierwszym zespole w zakończonym sezonie ekstraklasy.

Posezonowa czystka w Zagłębiu Lubin
Posezonowa czystka w Zagłębiu Lubin

Lubiński klub postanowił zrezygnować z usług Jakuba Żubrowskiego, Mateusza Bartolewskiego, Jakuba Świerczoka oraz Sasy Ziveca.

Zawodnicy żegnają się z Lubinem. Kto odchodzi?

Sasa Zivec dołączył do zespołu KGHM Zagłębia Lubin 27 czerwca 2019 roku. Podczas swojej czteroletniej przygody w naszy Klubie rozegrał 80 spotkań, w których zdobył 14 goli i zanotował 11 asyst. We wrześniu 2020 roku dobra postawa Zivca w miedziowych barwach została dostrzeżona przez selekcjonera kadry Słowenii, który powołał Sasę na spotkania Ligi Narodów i tym samym filigranowy skrzydłowy rozegrał swoje pierwsze mecze w seniorskiej reprezentacji. W zakończonym niedawno sezonie PKO BP Ekstraklasy Zivec rozegrał 14 meczów, w których strzelił dwa gole i zanotował jedną asystę.

Jakub Świerczok trafił do zespołu Waldemara Fornalika na początku rundy wiosennej minionego sezonu. Wówczas doświadczony napastnik zasilił szeregi Miedziowych po raz drugi w swojej karierze, bowiem za pierwszym razem występował w naszym Klubie od lipca 2017 do stycznia 2018 roku (21 meczów, 16 goli, 3 asysty). W rundzie wiosennej zakończonego w ostatnich dniach sezonu 2022/2023, Kuba rozegrał pięć spotkań, z czego dwa rozpoczął w wyjściowej jedenastce – łącznie 163 minuty.

Mateusz Bartolewski zasilił zespół KGHM Zagłębia latem 2020 roku, trafiając do Lubina z Ruchu Chorzów. Lewy obrońca zadebiutował w miedziano-biało-zielonych barwach 20 września wspomnianego roku w meczu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Miedziowi pod wodzą trenera Martina Seveli zremisowali przed własną publicznością z Cracovią. Łącznie 25-latek wystąpił w koszulce naszego Klubu 54 razy. Spotkania te okrasił trzema golami (w meczach z Termaliką Nieciecza, Radomiakiem Radom i Startem Jełowa) oraz taką samą ilością asyst.

Jakub Żubrowski przeszedł do KGHM Zagłębia Lubin w lipcu 2020 roku z Korony Kielce. Przez blisko trzy lata spędzone w stolicy Polskiej Miedzi, zdołał rozegrać łącznie 49 meczów (45 w PKO BP Ekstraklasie oraz 4 w Fortuna Pucharze Polski), w których zdobył 2 bramki w starciach przeciwko Górnikowi Łęczna oraz Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki. W zakończonych rozgrywkach pojawił się dwukrotnie na murawie podczas ligowych spotkań z Pogonią Szczecin oraz Wisłą Płock.

„Miedziowi” sezon Ekstraklasy 2022/2023 zakończyli na 9. miejscu w tabeli.

4.9 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji