Magazyn piłkarski Newsy Przyjdź na stadion i pomóż chorym dzieciom!

Przyjdź na stadion i pomóż chorym dzieciom!

Maksymilian Nowak

W nadchodzący weekend kibice mają okazję wesprzeć swoje ulubione drużyny na stadionie i jednocześnie pomóc najmłodszym w walce o zdrowie. Fortuna, w duchu charytatywnym, przekazać będzie złotówkę na rzecz Fundacji Herosi za każdego kibica obecnego na meczu!

Przyjdź na stadion i pomóż chorym dzieciom!
Przyjdź na stadion i pomóż chorym dzieciom!

Pełna trybuna od Fortuny

Inicjatywa obejmuje wszystkie 9 meczów 9 kolejki Fortuna 1 Ligi. Co więcej, Fortuna rozszerzyła akcję na drużyny Ekstraklasy, takie jak Legia Warszawa i Radomiak Radom, a także na drużyny żużlowe PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław i Tauron Włókniarza Częstochowa. W sumie, na 13 stadionach w całym kraju, kibice będą mogli wspólnie wesprzeć inicjatywę #FortunaGdyPełnaTrybuna.

Ta wyjątkowa inicjatywa Fortuny doskonale wpisuje się w obchodzony we wrześniu Światowy Miesiąc Świadomości Chorób Nowotworowych Dzieci. W tym czasie organizowane są akcje mające na celu zwiększenie świadomości problemów dotykających dzieci i młodzież cierpiącą na choroby nowotworowe. Wspiera się również edukację na temat możliwości wsparcia dzieci i ich rodzin w walce z tą trudną chorobą.

Konrad Komarczuk, prezes Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, podkreśla znaczenie tej inicjatywy: „Cieszę się za każdym razem, kiedy wspólnie z naszymi partnerami sponsoringowymi możemy wyjść poza sztywne ramy współpracy, by wspomóc najbardziej potrzebujących. Mocno wierzę, że akcja #FortunaGdyPełnaTrybuna dodatkowo zmobilizuje wszystkich, którzy być może jeszcze zastanawiają się, czy warto w weekend wybrać się na mecz swojej drużyny. Tym razem naprawdę warto, bo dosłownie każdy kibic się liczy i pomaga Herosom.”

Fundacja Herosi działa od 2009 roku i zajmuje się wsparciem dzieci chorych na nowotwory. Fundacja opłaca nierefundowane leczenie, dostarcza specjalistyczny sprzęt medyczny, organizuje rehabilitację oraz leczenie. Jej celem jest zapewnienie dzieciom jak najdłuższego okresu bezpłatnego leczenia celowanego, które pomaga im wracać do zdrowia z dala od szpitalnego łóżka. Wspierając tę formę terapii, chore dzieci mogą przyjmować leki w domowym otoczeniu i cieszyć się normalnym dzieciństwem.

Fundacja Herosi doceniła wsparcie Fortuny, szczególnie w Miesiącu Świadomości Chorób Nowotworowych Dzieci. Aneta Rostkowska-Rau, członek zarządu Fundacji Herosi, podziękowała i zachęciła kibiców: „Zachęcamy wszystkich kibiców do przybycia na trybuny! To właśnie Wasze wsparcie – kibiców obecnych w ramach akcji „Fortuna gdy pełna trybuna” jest nie tylko na wagę złota, ale wręcz życia naszych podopiecznych z Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Dzięki Waszemu wsparciu będziemy mogli zakupić nowoczesną, nierefundowaną chemioterapię dla dzieci, dla których standardowe leczenie onkologiczne nie przynosi efektu.”

Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, będąca liderem w branży bukmacherskiej w Polsce, jest częścią Fortuna Entertainment Group. Firma od dawna aktywnie wspiera polski sport i prowadzi liczne działania charytatywne. W czerwcu bieżącego roku, Fortuna przekazała 100 000 zł na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Poli Omielańczuk, a w grudniu ubiegłego roku wsparła podopiecznych Fundacji Cancer Fighters kwotą w tej samej wysokości.

5 / 5. Ocen: 80

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji