Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Runjaić wie, jak pokonać Radomiak Radom

Runjaić wie, jak pokonać Radomiak Radom

Maksymilian Nowak

Radomiak dysponuje kilkoma indywidualnościami. Koncentrują się na kontratakach i szukają dośrodkowań na swojego napastnika. Najlepszą odpowiedzią na ten styl gry jest posiadanie piłki – mówi przed piątkowym meczem Radomiak – Legia trener gości, Kosta Runjaić.

Wywiad
Runjaić wie, jak pokonać Radomiak Radom

Trzech nieobecnych w Radomiu

Trener Legii Warszawa przed piątkowym meczem zdradził, między innymi, kogo na pewno nie będzie można zobaczyć w barwach stołecznego klubu przeciwko Radomiakowi.

– Kacper Tobiasz, Mattias Johansson i Carlitos na pewno nie pojadą do Radomia. Mamy nadzieję, że wykorzystamy tę przerwę reprezentacyjną na to, aby Ci piłkarze wrócili do pełni dyspozycji i wznowili treningi z drużyną. Nie chcemy się spieszyć z takimi decyzjami. Ihor Kharatin i Lindsay Rose w pełni uczestniczą w treningach. Cały czas czekamy natomiast na Blaza Kramera – komentuje kontuzje w zespole szkoleniowiec Legii.

Wszyscy Legioniści zdają sobie sprawę, że Radomiak będzie bardzo zdeterminowany do tego, by powalczyć w piątek o pełną pulę.

Zespół z Radomia będzie bardzo zmotywowany. Nasi rywale mogą grać nawet powyżej swoich umiejętności, oczywiście jeśli do tego dopuścimy. Radomiak jest w środku tabeli, ale każdy mecz toczy się o stawkę trzech punktów. Na pewno zespół z Radomia będzie mocno walczył. My chcemy potwierdzić swoją dobrą formę z ubiegłych tygodni. Naszym celem jest kontynuacja dobrej passy. Chcemy z przytupem zakończyć pewien etap przed przerwą na reprezentacje. Wiemy, że mamy pewne elementy do poprawy w odniesieniu do meczu ze Stalą Mielec. Mam na myśli chociażby aspekt posiadania piłki. W drugiej połowie ostatniej rywalizacji nie robiliśmy tego na naszym poziomie. Pracujemy także nad szybszym operowaniem piłką między zawodnikami. Radomiak dysponuje kilkoma indywidualnościami. Koncentrują się na kontratakach i szukają dośrodkowań na swojego napastnika. Najlepszą odpowiedzią na ten styl gry jest posiadanie piłki – przekonuje Runjaić.

Trener zadowolony z Muciego

Pochlebne opinie od trenera zbiera przed piątkowym meczem Ernest Muci. . – Jesteśmy bardzo zadowoleni z Ernesta Muciego. Moim zdaniem, w każdym meczu, w którym wystąpił, Ernest miał przebłyski i pokazywał swoje umiejętności. Teraz jest jednak aktywniejszy i sprawia wrażenie dojrzalszego. Ma jednak aspekty, nad którymi musi popracować. Mam na myśli chociażby aspekty taktyczne. Do tej pory pokazał zaledwie ułamek swoich możliwości. Wiem, że ten piłkarz ma jeszcze spory zapas – mówi prowadzący warszawski zespół. – Na szerokich listach powołanych piłkarzy znajdowali się Ernest Muci, Filip Mladenović i Tomas Pekhart. Jeśli chodzi o reprezentację Polski – od tego jest cały sztab szkoleniowy, który jeździ na mecze i obserwuje kadrowiczów. Nie chciałbym wchodzić w ich kompetencje – dodaje.

Najczęściej grane na mecz Radomiak – Legia typy wskazują na to, że większe szanse na zdobycie trzech punktów daje się zespołowi przyjezdnych.

4.9 / 5. Ocen: 14

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji