Magazyn piłkarski Newsy Sean Dyche nowym trenerem Evertonu

Sean Dyche nowym trenerem Evertonu

Jarosław Kowalski

Everton ogłosił, że Sean Dyche został ich nowym menedżerem na podstawie umowy do 2025 roku. The Toffees rozstali się w zeszłym tygodniu z Frankiem Lampardem i rozpoczęli poszukiwania nowego trenera.

Sean Dyche
Sean Dyche nowym trenerem Evertonu

Sean Dyche do 2025 trenerem w Evertonie

Początkowo planowano zatrudnić byłego menedżera Leeds, Marcelo Bielsy, ale szybko zwrócono się w stronę byłego szefa Burnley, Dyche’a, którego nominację na Goodison Park potwierdzono w poniedziałek.

W rozmowie z kanałami klubowymi Evertonu, Dyche powiedział: „To zaszczyt zostać menedżerem Evertonu. Ja i moi pracownicy jesteśmy gotowi i chętni, aby pomóc przywrócić ten wspaniały klub na właściwe tory. Wiem, że Everton ma wielu zagorzałych fanów i jak cenny jest dla nich ten klub. Jesteśmy gotowi do pracy i gotowi dać im to, czego chcą. To zaczyna się od potu na koszulce, wysiłku i powrotu do podstawowych zasad tego, co Everton Football Club reprezentuje od dawna.

„Chcemy przywrócić dobre samopoczucie. Potrzebujemy kibiców, potrzebujemy jedności i potrzebujemy, aby wszyscy byli zgrani. To zaczyna się od nas jako pracowników i zawodników. Naszym celem jest wystawienie drużyny, która pracuje, walczy i nosi odznakę z dumą. Połączenie z kibicami może wtedy bardzo szybko wzrosnąć, ponieważ są oni tak namiętni.

„W tym składzie jest jakość. Ale my musimy sprawić, aby błyszczała. To zadanie dla mnie i mojego personelu.

„Chcemy zmienić kształt tego klubu w przyszłości, przebudować go w naszym stylu, ale w taki sposób, abyśmy mogli wygrywać. To jest zadanie przed nami – upewnić się, że budujemy, taktycznie i technicznie, dajemy zawodnikom organizację, pozwalamy im na swobodę gry, na to, aby mogli iść i cieszyć się swoją piłką, ponieważ to jest genialne, gdy drużyna gra z uśmiechem, ale musimy wygrywać.”

Everton zajmuje obecnie 19. miejsce w tabeli Premier League i jest w trakcie kolejnej walki o spadek. W najbliższy weekend na Goodison Park powita liderów tabeli – Arsenal.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji