Magazyn piłkarski Newsy Śląsk Wrocław najlepszym organizatorem meczów w Polsce

Śląsk Wrocław najlepszym organizatorem meczów w Polsce

Maksymilian Nowak

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował najnowszy raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej na szczeblu centralnym. Według raportu, Śląsk Wrocław odnotował imponujące wyniki i znalazł się na czele wielu klasyfikacji, osiągając najwyższą ogólną ocenę organizacji meczów w PKO BP Ekstraklasie.

Śląsk Wrocław najlepszym organizatorem meczów w Polsce
Śląsk Wrocław najlepszym organizatorem meczów w Polsce

Gdzie na mecz? We Wrocławiu najlepiej!

„Raport dotyczący organizacji i stanu bezpieczeństwa meczów piłki nożnej szczebla centralnego PZPN” obejmuje 23 kategorie, które uwzględniają stadionową infrastrukturę, płynność przekazu informacji, bezpieczeństwo podczas rywalizacji sportowej, komfort kibiców i dziennikarzy, a także przygotowanie boiska. Śląsk Wrocław zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej, uwzględniającej wszystkie kluby ze szczebla centralnego w Polsce, otrzymując średnią ocenę na poziomie 5.18 (w skali 1-6). Co więcej, kierownika ds. bezpieczeństwa Śląska, wraz z kierownikiem Jagiellonii Białystok, oceniono najlepiej spośród wszystkich klubów w PKO BP Ekstraklasie.

Jeśli chodzi o infrastrukturę, Śląsk Wrocław otrzymał najwyższą ocenę za parkingi dla kibiców w lidze, uzyskując wynik 5.29. Ponadto, klub zdobył notę 5.59 za miejsca postojowe dla drużyn i oficjeli, co czyni go bezkonkurencyjnym wśród innych klubów.

Nie ulega wątpliwości, że Śląsk Wrocław angażuje się w pełni, aby zapewnić jak największą dostępność domowych meczów dla osób ze szczególnymi potrzebami. W klasyfikacji klubów, które najlepiej przystosowują swoje obiekty dla kibiców niepełnosprawnych, Śląsk zajął bardzo wysokie drugie miejsce, ustępując jedynie Jagiellonii Białystok i ex aequo z Legią Warszawa.

Śląsk Wrocław zdobył również miejsce na podium w innych kategoriach związanych z infrastrukturą, takich jak punkty depozytowe, ciągi komunikacyjne i sanitariaty. Ponadto, klub zwyciężył w klasyfikacjach dotyczących wyjść bezpieczeństwa, bufetów, stanowisk dowodzenia, warunków pracy dla mediów oraz warunków oglądania meczów.

Pod względem organizacji, Śląsk Wrocław otrzymał ocenę 5.00 za przygotowanie boiska, co jest najwyższym wynikiem spośród wszystkich klubów w PKO BP Ekstraklasie. W tej samej kategorii klub zdobył także ocenę 5.00 za politykę informacyjną, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce, ex aequo z innymi klubami.

Należy podkreślić, że żaden klub w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce nie osiągnął tak doskonałych wyników jak Śląsk Wrocław w organizacji wejścia kibiców gospodarzy i gości. W obu tych kategoriach klub odnotował niekwestionowane zwycięstwo, uzyskując odpowiednio oceny 5.24 i 5.23.

Śląsk Wrocław znalazł się również na podium w klasyfikacjach dotyczących stewardów i oceny ich pracy, służb medycznych i oceny ich pracy, oraz obsługi kibiców niepełnosprawnych. Ponadto, klub zwyciężył w kategorii współpracy organizatora i podmiotów publicznych, a także został uznany za najlepszego w zakresie kierowania bezpieczeństwem.

Przypominamy, że Ekstraklasa 2023/2024 rusza już w ten weekend. Podobnie jest z zapleczem tych rozgrywek – Fortuna 1 Liga opublikowała wczoraj nową stronę internetową.

5 / 5. Ocen: 91

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji