Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Śląsk Wrocław z kluczowym transferem

Śląsk Wrocław z kluczowym transferem

Michał Reszczyński

Simeon Petrov został nowym piłkarzem Śląska. 23-letni bułgarski obrońca podpisał kontrakt z wrocławskim klubem. Do Wrocławia trafia na zasadzie wypożyczenie do końca sezonu z opcją pierwokupu.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Simeon Petrov to 23-letni środkowy obrońca. Jego rodzice pochodzą z Bułgarii, ale wyjechali do Francjii i to tam urodził się oraz dorastał Simeon. We Francji, a dokładniej w mieście Limoges. Właśnie tam miał pierwszą styczność z piłką nożną. Grał w juniorskich drużynach Limoges FC, a w poszukiwaniu większej liczby występów latem 2019 przeniósł się do Bułgarii. Trafił do klubu Struska Slava, w którym rozegrał 13 spotkań w rozgrywkach 2. Ligi.

Jego dobre występy szybko zostały dostrzeżone szczebel wyżej. Dzięki temu trafił do jednego z klubów w Bułgarii – CSKA Sofia. Nie minęło wiele czasu, a Petrov stał się ważnym ogniwem stołecznego zespołu. Od sezonu 2020/2021 rozegrał na najwyższym poziomie rozgrywkowym 82 spotkania, w których zdobył trzy gole i zanotował trzy asysty.

Co ważne, w tegorocznych zmaganiach nowy nabytek WKS-u zbierał doświadczenie na arenie międzynarodowej. W eliminacjach Ligi Konferencji Europy rozegrał dwa pełne spotkania z zespołem FCSB. 23-latek ma za sobą także debiut w drużynie narodowej. Dla kadry Bułgarii rozegrał trzy spotkania. Dwa w eliminacjach do Mistrzostw Europy i jedno towarzyskie.

To duża radość, że do Śląska Wrocław trafia kolejny tak utalentowany zawodnik. Nie jest tajemnicą, że mocno obserwujemy bułgarski rynek, czego efektem już wcześniej był transfer Aleksa Petkova do naszego klubu. Simeon Petrov to bardzo silny środkowy obrońca, z dobrym charakterem. Na takim zawodniku nam zależało. Liczymy na jego dalszy rozwój we Wrocławiu – mówi dyrektor sportowy Śląska, David Balda.

Środkowy obrońca został przez Śląsk Wrocław wypożyczony z CSKA Sofia do końca sezonu 2023/24. Ważnym aspektem umowy jest to, że klub ze stolicy Dolnego Śląska ma opcję pierwokupu zawodnika. W naszym zespole Simeon będzie występował z numerem 87.

Bardzo się cieszę, że trafiam do Śląska Wrocław. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu, który rozegram dla kibiców. Chcę się rozwijać, a wrocławski klub to obecnie czołowy zespół polskiej ligi. Znam się z Aleksem Petkovem, wiem, jak świetnie radzi sobie on i całą drużyna w tym sezonie. Liczę, że moja dobra gra sprawi, że pomogę Śląskowi odnieść kolejne sukcesy – mówi Simeon Petrov.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

4 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji