Magazyn piłkarski Newsy Śląsk Wrocław z ważnym transferem

Śląsk Wrocław z ważnym transferem

Michał Reszczyński

Nowym piłkarzem Śląska Wrocław został Aleksander Paluszek. 22-letni obrońca po czterech latach wraca do wrocławskiego klubu, którego jest wychowankiem. Umowa między stronami została zawarta na okres dwóch lat, w kontrakcie znalazła się klauzula umożliwiająca przedłużenie współpracy o kolejny sezon.

fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.plŚląsk Wrocław
fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Śląsk Wrocław przygotowuje się do kolejnego sezonu

Aleksander Paluszek to wychowanek akademii Śląska Wrocław, jednak w 2019 roku przeniósł się do zespołu Górnika Zabrze, w barwach którego zanotował 32 występy na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Z Górnika był wypożyczony do słowackiego KF Pohronie oraz Skry Częstochowa. Po powrocie do Górnika w 2022 roku otrzymał prestiżową nagrodę dla najlepszego Młodzieżowca Sierpnia PKO BP Ekstraklasy.

W ostatnim sezonie Aleksander Paluszek wystąpił w 17 spotkaniach w pierwszym zespole Górnika, w 3 meczach rozgrywanych w ramach Fortuna Pucharu Polski i 3 grach w trzecioligowych rezerwach zabrzańskiego klubu. Teraz 22-letni stoper wraca do Śląska Wrocław, do którego przenosi się na zasadzie transferu definitywnego.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Oczywiście chciałbym wywalczyć miejsce w „jedenastce” i pomóc drużynie zarówno w obronie, jak i w ofensywie. Lubię i potrafię strzelić głową, na przykład po stałym fragmencie. Wyjeżdżałem ze Śląska jako chłopak, wracam jako mężczyzna. Bardzo się cieszę, że jestem tu ponownie. Zaznaczam, bo na pewno takie głosy się pojawią, że nie ma to związku z odejściem z klubu mojego taty. Zawsze jest dla mnie dużym wsparciem, mamy bardzo dobre relacje i wspólnie podejmujemy decyzje dotyczące mojej kariery – mówi 22-letni obrońca.

Aleksander Paluszek podpisał z wrocławskim klubem kontrakt na dwa lata z opcją przedłużenia o kolejny sezon. We Wrocławiu będzie występował z numerem 2 na koszulce.

5 / 5. Ocen: 55

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji