Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Starzyński: Musimy popracować nad skutecznością

Starzyński: Musimy popracować nad skutecznością

Maksymilian Nowak

Musimy pracować nad tą skutecznością, ponieważ nasza gra w obecnej rundzie jest dobra, nieźle się prezentujemy, ale nie przekłada się to na zdobycze punktowe – mówi Filip Starzyński z Zagłębia Lubin przed piątkowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze.

Filip Starzyński (fot. YouTube/Zagłębie Lubin)
Filip Starzyński (fot. YouTube/Zagłębie Lubin)

Filip za wami przegrane spotkanie w Płocku 0:2. Jaki wskazałbyś główny powód tego, że pomimo dobrej gry w pierwszej połowie i wielu sytuacji bramkowych, ostatecznie wróciliście do Lubina bez zdobyczy punktowej?

– Myślę, że głównym powodem jest skuteczność, bo tych sytuacji stworzyliśmy sobie bardzo dużo, szczególnie w pierwszej połowie i powinniśmy chociażby jedną z nich wykorzystać. Na pewno po strzeleniu bramki to my mielibyśmy lepszą sytuację i większą kontrolę nad tym meczem. W drugiej połowie przydarzyły nam się dwa błędy, z których skorzystała Wisła Płock. Niewątpliwie musimy to poprawić, bo po meczu z Wartą Poznań były podobne wnioski dotyczące naszej skuteczności.

Przed wami mecz z Górnikiem Zabrze, czyli zespołem ze strefy spadkowej, od którego dzielą was tylko dwa punkty. Można zatem powiedzieć, że będzie to dla Zagłębia kolejny mały finał w drodze o utrzymanie?

– Dla nas każdy mecz jest ważny i w naszej sytuacji w każdym spotkaniu musimy grać o trzy punkty. Tak samo będzie teraz. Górnik w przypadku wygranej może nas przeskoczyć w tabeli. My wyjdziemy na boisko z myślą tylko o trzech punktach. Nasza gra wygląda nieźle, jesteśmy dobrze zorganizowani i dokładając tą skuteczność jesteśmy w stanie wygrać z Górnikiem.

A jak scharakteryzowałbyś zespół Górnika?

– Na pewno jest to zespół dobrze zorganizowany i charakterny. Nie będzie to łatwy mecz, podobnie z resztą jak każdy w naszej lidze. Wszyscy wiemy jakie obecnie Górnik zajmuje miejsce w tabeli, ale to nie jest tak, że są oni słabą drużyną. Nastawiamy się na ciężki pojedynek.

Co według Ciebie będzie kluczem do wygrania tego ważnego meczu i ponownego oddalenia się od strefy spadkowej?

– Powtórzę się, ale musimy pracować nad tą skutecznością, ponieważ nasza gra w obecnej rundzie jest dobra, nieźle się prezentujemy, ale nie przekłada się to na zdobycze punktowe. O ile w defensywie jesteśmy odpowiednio zorganizowani i potrafimy nie tracić bramek, tak w ofensywie musimy poprawić to, aby te bramki strzelać, bo chcemy najbliższe mecze wygrywać.

Już teraz można sprawdzić typy dnia na piątek i zobaczyć, kto jest stawiany w roli faworyta starcia Zagłębia z Górnikiem.

5 / 5. Ocen: 35

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji