Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Prikryl: Znamy swoją sytuację, musimy punktować

Prikryl: Znamy swoją sytuację, musimy punktować

Maksymilian Nowak

– Wiemy jaka jest sytuacja, musimy punktować. Oczywiście chcemy grać ładnie, najlepiej jak Barcelona, ale na koniec najważniejszy jest gol i nikt po końcowym gwizdku nie będzie wspominał stylu – mówi przed meczem z Pogonią Szczecin Tomas Prikryl z Jagielloni Białystok.

Prikryl: Znamy swoją sytuację, musimy punktować
Prikryl: Znamy swoją sytuację, musimy punktować (fot. Jagiellonia Białystok)

Pożegnanie legendy klubu

Sobotni (11.02) mecz z Pogonią Szczecin będzie wyjątkowy. Tego dnia na stadionie kibice Jagiellonii pożegnają jednego z najlepszych piłkarzy w historii klubu – Ivana Runje, który niedawno z powodów zdrowotnych został zmuszony zakończyć grę w Jagiellonii. 

O atmosferę piłkarskiego święta zadbają Kibice, którzy tego dnia na stadionie będą celebrować Święto Ultry. Widzimy się przy Słonecznej! W sobotę przed meczem pożegnajmy Ivana po królewsku!

Długo trwająca niemoc

Ostatnie zwycięstwo w Ekstraklasie Jagiellonia odniosła 2 października na stadionie przy Słonecznej. – Jesteśmy świadomi jak długo czekamy na wygraną i musimy w końcu przerwać tę serię, ponownie poczuć zwycięstwo i pracujemy, aby pokonać u siebie rywala. Mam nadzieję, że przyjdą kibice i udowodnimy im, że stać nas na dobre granie. We wcześniejszym ustawieniu występowałem na wahadle, wielu narzekało, że gram słabo, a ja uważam, że byłem jednym z lepszych wahadłowych w lidze. Oczywiście teraz mamy trudne chwile i to nie jest tak, że utrzymujemy dobry nastrój niezależnie od wyniku. Wszyscy martwimy się pozycją w tabeli, przeżywamy tę serię i dużo o niej rozmawiamy. Szczególnie teraz, kiedy jesteśmy na dole klasyfikacji. Oczywiście mieliśmy słabsze mecze, ale były też spotkania w których powinniśmy byli zwyciężyć, jak w lipcu w Szczecinie. Także po przerwie wiemy jaka jest sytuacja, musimy punktować. Oczywiście chcemy grać ładnie, najlepiej jak Barcelona, ale na koniec najważniejszy jest gol i nikt po końcowym gwizdku nie będzie wspominał stylu oraz tego jak strzelaliśmy gole – uważa czeski skrzydłowy.

„Wiemy, że możemy wygrać”

Jaki wynik zadowoli Tomka w sobotni wieczór? – Wierzę, że możemy wygrać z Pogonią. Jaki wynik? Ne ma to dla mnie znaczenia. Pogoń buduje akcje, co prowokuje straty w środku pola i bramki dla rywali. Trzeba to wykorzystać. Pogoń to nie tylko Grosicki, ale także inni zawodnicy. Wierzę, że będziemy dobrze przygotowani, gramy u siebie, za nami dwa remisy w których nie graliśmy dobrze. Najważniejsze jednak były punkty – zakończył Prikryl.

4.8 / 5. Ocen: 30

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji