Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa STS i Lech grają razem po raz ostatni

STS i Lech grają razem po raz ostatni

Maksymilian Nowak

STS i Lech zagrają razem po raz ostatni w tym sezonie przy ulicy Bułgarskiej. Z tej okazji przygotowano wyjątkową akcję charytatywną.

STS i Lech grają razem po raz ostatni
STS i Lech grają razem po raz ostatni

Fundacja STS (Sport Twoją Szansą) razem z Lechem Poznań, którego STS jest sponsorem strategicznym, po raz ostatni organizują licytację koszulek Kolejorza. Tym razem wylicytować można trykoty z logo CukierAsów takie jak te, w których piłkarze zagrali w spotkaniach Ligi Konferencji Europy. Koszulki opatrzone są autografami zawodników, a zbiórka, podobnie jak poprzednia, trafi do CukierAsów – drużyny piłkarskiej dzieci chorych na cukrzycę. Dzięki temu zespół latem ponownie wyjedzie na obóz sportowy. Ambasadorami akcji zostali Michał Skóraś oraz Jesper Karlström.

Na licytację trafiło dwanaście koszulek z logo CukierAsów na froncie, które zastąpiło logo STS, strategicznego sponsora klubu. Piłkarze Lecha Poznań wystąpili w takich koszulkach w czterech meczach Ligi Konferencji Europy w sezonie 2022/23 – z Hapoelem Beer Sheva, FK Bodø/Glimt, Djurgårdens IF oraz ACF Fiorentina.

Michał Skóraś w roli ambasadora

Dla Michała Skórasia sezon 2022/23 jest wyjątkowy nie tylko dlatego, że brylował na boiskach Ekstraklasy i Ligi Konferencji Europy, ale także dlatego, że po zakończeniu rozgrywek opuści swój macierzysty klub i przeniesie się do belgijskiego Club Brugge. Zanim jednak powalczy o kolejne cele i tytuły z nowymi kolegami, wesprze akcję dla CukierAsów. Michał w meczach Ligi Konferencji Europy zdobył 5 goli i zaliczył 2 asysty, z czego jedną w meczu z Djurgardens IF z logo CukierAsów na piersi. Dla zawodnika Kolejorza, będzie to ostatnia akcja, w której będzie pełnił rolę ambasadora Lecha Poznań. 

– Jestem szczęśliwy, że moją jedną z ostatnich ról w Lechu Poznań, jest rola ambasadora licytacji dla CukierAsów. Ta niezwykła inicjatywa, stworzona przez STS, naszego sponsora strategicznego, która pozwala tym dzieciakom normalnie funkcjonować, a przy tym cieszyć się również z tego, co i ja najbardziej kocham, czyli z gry w piłkę – mówi Michał Skóraś. – Granie z logo CukierAsów w trakcie meczów Ligi Konferencji Europy było wyjątkowe. Dzięki takim projektom jak ten, możemy nie tylko nagłaśniać problem cukrzyków, ale również pomagać spełniać ich marzenia – dodaje.

Drugim ambasadorem będzie Jesper Karlström, który patronował wcześniejszym akcjom organizowanym dla CukierAsów. Szwed w wieku 16 lat zachorował na cukrzycę, a w wywiadach często podkreśla, że pierwszą rzeczą, o jaką zapytał lekarza po usłyszeniu diagnozy było to, czy będzie nadal mógł grać w piłkę. Odpowiedź była twierdząca, a Jesper dowiedział się również, że sport u diabetyków jest nie tyle zabroniony, co wręcz wskazany. W tamtym momencie Szwed postanowił, że chce zostać najlepszym piłkarzem wśród cukrzyków. Jego historia to dowód na to, że ta choroba nie przekreśla marzeń o uprawianiu sportu na najwyższym poziomie.

Licytacja ruszy w piątek, 19 maja i potrwa 10 dni. Wystarczy wejść na stronę zbiórki, wyszukać interesującą nas koszulkę i zaproponować swoją stawkę. Do każdej koszulki dołączony będzie oryginalny certyfikat. Całość zostanie zapakowana w eleganckie, unikatowe pudełko.

4.9 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji