Magazyn piłkarski Newsy Święto kibiców w Mobilnej Strefie Fortuna Pucharu Polski

Święto kibiców w Mobilnej Strefie Fortuna Pucharu Polski

Maksymilian Nowak

Trofeum, o które walczą uczestnicy Fortuna Pucharu Polski, zawita do Łęcznej. Gdzie dostępna będzie Mobilna Strefa?

Święto kibiców w Mobilnej Strefie Fortuna Pucharu Polski
Święto kibiców w Mobilnej Strefie Fortuna Pucharu Polski (fot. Biuro Prasowe Górnika Łęczna)

Mobilna Strefa Pucharu Polski w Łęcznej. Gdzie?

W sezonie 2022/23 Fortuna Pucharu Polski, Polski Związek Piłki Nożnej wraz ze sponsorem tytularnym turnieju – Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie – przygotował wyjątkową akcję skierowaną do kibiców oraz klubów biorących udział w rozgrywkach. W 1/2  finału rozgrywek trofeum Fortuna Pucharu Polski zawita w Łęcznej.

Mobilną Strefę Fortuna Pucharu Polski spotkacie w dwóch miejscach:

  • przy kopalni LW Bogdanka w godzinach 13:00-15:00
  • na stadionie Górnika Łęczna od godziny 18:30

​a w niej liczne konkursy, animacje, gadżety, a przede wszystkim trofeum Fortuna Pucharu Polski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców! Akcja Polskiego Związku Piłki Nożnej i Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie ma na celu popularyzację rozgrywek wśród szerokiej publiczności i krzewienie postawy Fair Play. Bardzo ważna jest ekspozycja trofeum Fortuna Pucharu Polski. Umożliwi ona kibicom kontakt ze sportowcami oraz zachęci młodzież do aktywności sportowej – zgodnie z ideą: każdy ma równe szanse w sporcie.

Górnik walczy o finał

Fortuna Puchar Polski, zwany też Pucharem Tysiąca Drużyn, to doskonałe odzwierciedlenie tej zasady. Biorą w nim udział drużyny zarówno amatorskie, jak i profesjonalne. To sprawia, że niejednokrotnie jesteśmy świadkami niespodziewanych czy wręcz sensacyjnych rozstrzygnięć, niesamowitych zwrotów akcji i pięknych historii, które potrafi napisać tylko sport, a w szczególności piłka nożna.

Puchar Polski w piłce nożnej jest najstarszym turniejem piłkarskim w Polsce. Pierwsza edycja Pucharu Polski odbyła się w sezonie 1925/1926. Od tamtej pory turniej organizowany jest co roku, z wyjątkiem kilku sezonów w czasie II wojny światowej oraz w sezonie 1950.

4.9 / 5. Ocen: 10

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji