Magazyn piłkarski Wiadomości sportowe Szczyt ESSMA w polskiej stolicy. Goście z PSG i nie tylko!

Szczyt ESSMA w polskiej stolicy. Goście z PSG i nie tylko!

Maksymilian Nowak

Od 20 do 22 marca w Warszawie odbywać się będzie szczyt ESSMA. To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu branży stadionowej. Do Polski przylecą na nie przedstawiciele m.in. PSG czy Juventusu.

Szczyt ESSMA w polskiej stolicy. Goście z PSG i nie tylko!
Szczyt ESSMA w polskiej stolicy. Goście z PSG i nie tylko!

Szczyt ESSMA w marcu w Warszawie

ESSMA to międzynarodowa organizacja zrzeszająca europejskie środowisko biznesu stadionowego. Członkami stowarzyszenia są kluby oraz operatorzy stadionowi, którzy dzielą się wiedzą i wzajemnie inspirują. Szczyt co roku organizowany jest w innym miejscu w Europie (m.in. w Budapeszcie, Marsylii, czy Turynie), a w marcu po raz pierwszy zawita do Polski.

– Szczyt ESSMA można uznać za obowiązkowe wydarzenie w branży stadionowej. Podczas tego szczytu omawiamy 5 konkretnych dziedzin, w tym rozwój i budowę stadionów, operacje i sprzedaż biletów, zrównoważony rozwój i inteligentne rozwiązania, bezpieczeństwo oraz fan experience i obsługa VIP-ów. – mówi Ludwig Sneyers, dyrektor zarządzający ESSMA.

Uczestnicy eventu będą mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w zarządzaniu organizacją, bezpieczeństwem i logistyką wydarzeń sportowych. Poruszane będą także tematy związane z dbaniem o murawy oraz z szeroko pojętymi „hospitality” i „fan experience”. W czasie konferencji wystąpi ponad 30 prelegentów m.in. z UEFA, Feyenoordu, Juventusu, PSG, Arsenalu, Ligue 1, MLS oraz z Johann Cruyff Arena w Amsterdamie. W ramach konferencji wystąpi także Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy SA Marcin Mikucki, który będzie opowiadał o profrekwencyjnej kampanii marketingowej Ekstraklasy #NaStadionie.

– Takie wydarzenie jest niesamowicie wartościowe dla całego środowiska piłkarskiego. Niezwykle nobilitujące dla polskich operatorów stadionów oraz Ekstraklasy jest także to, że możemy współorganizować ten szczyt. To doskonały sposób do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń z najlepszymi specjalistami w tej branży z całej Europy, nawiązania kontaktów, pozyskania odpowiedniego know-how w zakresie biznesu okołostadionowego. Jako Ekstraklasa SA jesteśmy członkiem ESSMA od 2015 roku i korzystamy z możliwości jakie nam daje obecność w tej organizacji. Dzięki temu kluby mogą brać udział w warsztatach poświęconych tematom takim jak bezpieczeństwo, ticketing, zarządzanie stadionami, pielęgnacja muraw. Poznają także rozwiązania, które stosuje się w innych klubach europejskich – mówi Piotr Bielecki, Zastępca Dyrektora Logistyki Rozgrywek w Ekstraklasie SA, a także wieloletni członek Komitetu Wykonawczego ESSMA.

– Szczyt ESSMA na stadionie Legii to szczególne wydarzenie – jesteśmy jego współgospodarzami jako pierwszy polski klub. W Warszawie spotka się 300 najwybitniejszych praktyków branży zarządzania stadionami. To będzie doskonała okazja do rozmowy o najnowocześniejszych trendach w tym obszarze, prowadzeniu operacji meczowych, organizacji wydarzeń, sprzedaży oraz zapewnieniu jak najpiękniejszych przeżyć dla kibiców. Mam nadzieję na dobre spotkanie i nawiązanie wartościowych relacji – mówi dyrektor zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra.

W trakcie wydarzenia odbywać się będą również mini-targi biznesu stadionowego, na których partnerzy ESSMA zaprezentują m.in. najnowszy sprzęt do dbania o murawy, bramki wejściowe, oprogramowanie niezbędne do zarządzania obiektami.

Osoby interesujące się piłką nożną często interesują się typowaniem wydarzeń sportowych. Jaki jest najbardziej sprawdzony bukmacher w Polsce? Już teraz można to sprawdzić w specjalnym zestawieniu!

4.9 / 5. Ocen: 61

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji