Magazyn piłkarski Newsy 19-letni Malo Gusto piłkarzem Chelsea

19-letni Malo Gusto piłkarzem Chelsea

Jarosław Kowalski

Chelsea kontynuowała swoje zimowe szaleństwo wydatków, ogłaszając w niedzielę, że sfinalizowała podpisanie z Lyonu francuskiego prawego obrońcy do lat 21, Malo Gusto. 19-latek podpisał na Stamford Bridge kontrakt do lata 2030 roku, ale obecny sezon zakończy na wypożyczeniu w Ligue 1 z Lyonu.

malo gusto chelsea
19-letni Malo Gusto piłkarzem Chelsea

Malo Gusto w Chelsea za 26 milionów funtów

Chelsea zapłaci podobno 26,3 mln funtów (32,6 mln dolarów) za Gusto, który przeszedł przez szeregi Lyonu i zadebiutował w seniorach w styczniu 2021 roku.

Gusto jest siódmym zawodnikiem w tym pracowitym styczniowym oknie transferowym dla Chelsea, która sprowadziła już na stałe Mykhaylo Mudryka, Davida Datro Fofanę, Benoit Badiashile, Noni Madueke i Andreya Santosa oraz podpisała Joao Felixa na zasadzie wypożyczenia z Atletico Madryt.

W zeszłym sezonie w pełni zadomowił się w pierwszej drużynie, występując w 30 meczach Ligue 1 i pomagając swojej drużynie w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

W ciągu trzech lat Gusto wystąpił w Lyonie w 54 meczach, a Chelsea widzi w nim długoterminową konkurencję dla Reece’a Jamesa na prawej obronie.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji