Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Arka zostawia u siebie Olafa Kobackiego

Arka zostawia u siebie Olafa Kobackiego

Maksymilian Nowak

Olaf Kobacki powraca z wypożyczenia do Arki Gdynia po roku gry w Miedzi Legnica na poziomie Ekstraklasy. Jego umowa z Arka Gdynia obowiązuje do 30 czerwca 2026 roku.

Arka zostawia u siebie Olafa Kobackiego
Arka zostawia u siebie Olafa Kobackiego

Olaf Kobacki wraca z wypożyczenia

Kobacki, który urodził się w Poznaniu, rozpoczął swoją piłkarską przygodę w Akademii Lecha Poznań. Jego talent został szybko zauważony za granicą, a w sezonie 2016/17 trafił do Atalanty Bergamo. W najstarszej włoskiej drużynie młodzieżowej osiągnął największe sukcesy, zdobywając mistrzostwo Primavery w 2020 roku.

W sierpniu 2021 roku Kobacki trafił na wypożyczenie do Arki Gdynia. W ciągu sezonu rozegrał 26 meczów, strzelając sześć goli i zaliczając cztery asysty. Jego dynamiczna gra i skuteczność przekonały klub do skorzystania z opcji pierwokupu z Atalanty w kwietniu 2022 roku, przedłużając jego umowę do 2025 roku.

W minionym sezonie Kobacki był wypożyczony do Miedzi Legnica, gdzie rozegrał 24 mecze, zdobywając jednego gola i notując cztery asysty. Teraz, po zakończeniu wypożyczenia, wraca do Arki Gdynia, gdzie do tej pory rozegrał 26 meczów, strzelając sześć goli i notując cztery asysty.

Gdzie typować? Zawsze możesz sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów.

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji