Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Artur Sobiech w Lechu do 2024 roku

Artur Sobiech w Lechu do 2024 roku

Maksymilian Nowak

Artur Sobiech przedłużył umowę z Lechem Poznań. Doświadczony gracz będzie występował w klubie ze stolicy Wielkopolski przynajmniej do czerwca 2024 roku.

Kontrakt - nowa umowa

Sobiech przedłużył kontrakt z Lechem

Artur miał z nami umowę do końca sezonu, ale usiedliśmy do rozmów i doszliśmy do porozumienia w sprawie przedłużenia współpracy o następne 12 miesięcy. Artur będzie rywalizował o miejsce w ataku z naszym kapitanem, Mikaelem Ishakiem, a także Filipem Szymczakiem. Już poprzedni sezon pokazał, że ci piłkarze wzajemnie się doskonale uzupełniają. Nawet, jeśli Mikael jest naszym numerem 1 w ataku, a Filip jako nasz wychowanek świetnie i szybko się rozwija, to Artur w każdej chwili jest w pełni gotowy, żeby ich zastąpić – mówi dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

Sobiech w minionych rozgrywkach rozegrał 24 mecze, a razem na murawie uzbierał nieco ponad 800 minut. W tym czasie strzelił cztery gole i dorzucił asystę. To oznacza, że do klasyfikacji kanadyjskiej dokładał punkt co około 160 minut.

Ten mój dotychczasowy pobyt w Lechu obfitował w sukcesy: mistrzostwo Polski, ćwierćfinał Ligi Konferencji Europy, dorzuciliśmy też brązowy medal w lidze. Fajnie, że będę nadal mógł być częścią tej drużyny. Idealnie byłoby połączyć w nowym sezonie walkę o mistrzostwo i zajść jak najdalej w europejskich pucharach. Zdecydowałem się przedłużyć kontrakt, bo Kolejorz zawsze walczy o najwyższe cele. Ma swoją uznaną markę zarówno w Polsce, jak i Europie. Mam nadzieję, że będę mógł przyczynić się do kolejnych sukcesów – przyznaje Artur Sobiech.

Lech Poznań w minionym sezonie zajął 3. miejsce w Ekstraklasie. Wiarygodne źródła o bukmacherach wskazują na to, iż Kolejorz w następnych rozgrywkach znów będzie bił się o miejsce na podium.

4.9 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji