Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Bartosz Salamon z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego!

Bartosz Salamon z pozytywnym wynikiem testu antydopingowego!

Michał Reszczyński

Gwiazdor Lecha Poznań Bartosz Salomon stosował doping. Pozytywny wynik testu dało badanie przeprowadzone po meczu rewanżowym przeciwko Djurgårdens IF. Póki co zawodnik nie został zawieszony.

Bartosz Salamon

Bartosz Salamon stosował doping?!

Bartosz Salamon ma spory problem. Jak poinformował Lech Poznań w organiźmie piłkarza wykryto substancję o nazwie chlortalidonu. Na codzień jest ona stosowana w leczeniu nadciśnienia. Włodarze „Kolejorza” powołali specjalną komisję, która ma zbadać wszystkie okoliczności sprawy. Do czasu wyjaśnienia tematu defensor może nadal występować.

Badania antydopingowe są standardową procedurą przy każdym meczu pod patronatem UEFA. To pierwszy przypadek pozytywnego wyniku testu przy kilkudziesięciu testach, którym nasi zawodnicy byli poddani w ostatnich sezonach. Wyjaśnieniu będzie podlegać to, w jaki sposób wykryta substancja dostała się do organizmu piłkarza. Gracz nie przyjmował jakichkolwiek leków i suplementów diety bez zgody oraz konsultacji sztabu medycznego KKS Lech – czytamy w oficjalnym komunikacie mistrza Polski.

Zrobimy wszystko, żeby wyjaśnić tę sprawę w imieniu Bartka, o którego niewinności jesteśmy przekonani. Ma nasze pełne wsparcie. Gracz przy naszym udziale zgłasza się do organizacji antydopingowych z wnioskiem o ponowienie badania. Lech stosuje wszystkie procedury przewidziane przepisami Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Dlatego jako klub jesteśmy gotowi do pełnej współpracy w celu wyjaśnienia sprawy – napisano.

Po pierwsze, powołaliśmy niezależną komisję złożoną z ekspertów, którzy zbadają dokładnie okoliczności. A po drugie, deklarujemy pełną chęć współpracy z wszystkimi instytucjami, zarówno piłkarskimi (FIFA, UEFA, PZPN), jak i odpowiedzialnymi za sprawy związane z dopingiem w sporcie (WADA i Polska Agencja Antydopingowa – POLADA) – dodano.

Gwiazdor odpiera zarzuty

Do sprawy odniósł się też sam zawodnik, który skomentował całą sytuację na Twitterze.

Ta wiadomość jest dla mnie wielkim zaskoczeniem i kto mnie zna wie, że jestem bardzo uważny na każdy suplement czy lek, który przyjmuję i zawsze konsultuję go z lekarzem klubu. Wierzę, że wszystko zostanie wyjaśnione i będę mógł spokojnie kontynuować grę bez żadnej przerwy – napisał obrońca.

Salamon dołączył Lecha w 2021 roku. Wcześniej występował we Włoszech. Defensor bronił barw m. in Cagliari Calcio czy SPAL. W reprezentacji Polski wystąpił w 11 meczach.

Zobacz również:

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji