Magazyn piłkarski Newsy Gdzie Polska zagra pierwszy mecz el. Euro 2024? To nie Warszawa!

Gdzie Polska zagra pierwszy mecz el. Euro 2024? To nie Warszawa!

Maksymilian Nowak

Reprezentacja Polski być może nie będzie mogła zagrać na PGE Narodowym w Warszawie na początku el. Euro 2024. Tym samym PZPN zmuszony był poszukać zastępczego stadionu.

Gdzie Polska zagra pierwszy mecz el. Euro 2024? To nie Warszawa!
Gdzie Polska zagra pierwszy mecz el. Euro 2024? To nie Warszawa!

Problemy z PGE Narodowym

Po rozgrywanych o nietypowej porze mistrzostwach świata w Katarze zmienił się szkoleniowiec reprezentacji Polski, jednak problemy w wielu kwestiach nadal pozostają takie same. Przede wszystkim nadal nie jest możliwe rozgrywanie meczów drużyny na PGE Narodowym w Warszawie, a to właśnie na tym obiekcie do tej pory walczyła w pojedynkach o punkty.

Sytuacja związana ze Stadionem Narodowym zmusiła PZPN do działań w kwestii znalezienia nowego miejsca, w którym Polska mogłaby zagrać pierwszy domowy mecz eliminacji mistrzostw Europy 2024. Jak wynika z najnowszych, chociaż jeszcze nieoficjalnych, ustaleń, Cezary Kulesza i jego współpracownicy zdecydują się na organizację meczu w Gdańsku, chociaż w grę wchodzi jeszcze Wrocław. Inne obiekty nie są w ogóle brane pod uwagę.

Polska w el. ME 2024. Z kim i kiedy mecze?

Podopieczni Fernando Santosa potyczki eliminacyjne o miejsce na Euro 2024 rozpoczną od pojedynku wyjazdowego z Czechami. Ten mecz odbędzie się 24 marca. Trzy dni później Biało-Czerwoni zagrają u siebie z Albanią i to właśnie ciągle nie wiadomo, na jakim stadionie ten pojedynek będzie miał miejsce. Jeżeli nie uda się rozwiązać problemu z PGE Narodowym, PZPN wybierze prawdopodobnie Gdańsk lub wspomniany już wcześniej Wrocław.

Zawodnicy reprezentacji Polski w eliminacjach do najbliższych mistrzostw Europy grać będą z Czechami, Albanią, a także Mołdawią i Wyspami Owczymi. Prognozy jeszcze przed rozgrywkami wyglądają bardzo pomyślnie dla drużyny z naszego kraju. Tym bardziej, iż awans zdobywają dwie najlepsze ekipy w grupie.

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji