Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Juergen Elitim trafił do Legii Warszawa

Juergen Elitim trafił do Legii Warszawa

Maksymilian Nowak

Juergen Elitim, 23-letni środkowy pomocnik i były zawodnik Watfordu FC, Racingu Santander i Deportivo La Coruna, związał się trzyletnim kontraktem z Legią Warszawa.

Juergen Elitim trafił do Legii Warszawa
Juergen Elitim trafił do Legii Warszawa (fot. M. Kostrzewa/Legia.com)

Nowy piłkarz Legii Warszawa – Elitim

Elitim w poprzednim sezonie grał w hiszpańskim Racingu Santander, będąc wypożyczonym z Watfordu FC. Wystąpił w 29 meczach La Liga2, zdobywając dwie bramki. Spędził na boisku 1970 minut, a drużyna zakończyła sezon na 12. miejscu.

Elitim jest wychowankiem kolumbijskiego Leones FC. W wieku 18 lat przeniósł się do Europy. Na rok trafił do młodzieżowej drużyny Granady FC, a po kolejnym roku przeniósł się do Watfordu FC. W Anglii głównie trenował z drużyną U23. W kolejnych sezonach był wypożyczany kolejno do Marbelli FC, SD Ponferradiny i Deportivo La Coruna, z którą awansował do La Liga i z 8 asystami był liderem drużyny pod względem podań asystujących. W lidze hiszpańskiej drugiej ligi rozegrał 70 meczów.

„Jestem gotowy na nowe wyzwanie i sprostanie oczekiwaniom. Legia to największy klub w Polsce, nie mogę się doczekać walki o trofea i gry w europejskich pucharach. W drużynie mamy piłkarzy hiszpańskojęzycznych, co na pewno pomoże mi w pierwszych dniach. Już miałem okazję poznać chłopaków z Hiszpanii, którzy wspaniale mnie przyjęli. Na pewno to pomoże mi w procesie adaptacji” – mówi Juergen Elitim.

Kolumbijczyk posiadający hiszpański paszport jest lewonożny i może występować na różnych pozycjach w środku pomocy.

„Poszukiwaliśmy na rynku zawodnika o takim profilu. Juergen Elitim to piłkarz, który odznacza się dobrą precyzją podań, techniką i zmysłem taktycznym. Mimo niewielkiego wzrostu angażuje się również w grę defensywną. Cieszę się, że do końca czerwca pozyskaliśmy czterech nowych zawodników na kluczowych pozycjach, co pozwoli nam na większą konkurencję i podniesienie jakości, która była naszym priorytetem przy podejmowaniu decyzji. Teraz nowi piłkarze będą mieli czas na wkomponowanie się w drużynę” – mówi Jacek Zieliński, dyrektor sportowy Legii Warszawa.

Elitim będzie nosił numer 22 na koszulce Legii Warszawa w Ekstraklasie i innych rozgrywkach.

5 / 5. Ocen: 45

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji