Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Pekhart wraca do Legii Warszawa

Pekhart wraca do Legii Warszawa

Maksymilian Nowak

Tomas Pekhart ponownie będzie zawodnikiem Legii Warszawa. Napastnik podpisał umowę ze stołecznym klubem do końca sezonu 2023/24.

Pekhart wraca do Legii Warszawa
Pekhart wraca do Legii Warszawa

Tomas Pekhart był dziewiątym w historii królem strzelców w barwach Legii i jednocześnie czwartym obcokrajowcem, który dokonał tej sztuki. Jego bramki w wielkim stopniu przyczyniły się wywalczenia tytułu mistrzowskiego w 2021 roku. Dzięki dobrej postawie na polskich boiskach zagrał z reprezentacją Czech na UEFA Euro 2020. Łącznie w kadrze wystąpił w 26 meczach, w których zdobył dwie bramki.

W karierze klubowej Pekhart występował m.in. w Bundeslidze, Championship, Segunda Division, lidze greckiej, tureckiej i izraelskiej. Oprócz tytułu mistrza Polski zdobywał również mistrzostwo Czech, Izraela i Puchar Grecji. Ostatnie pól roku mierzący 194 cm zawodnik spędził w tureckim Gaziantep FK.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka – jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą. mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać – powiedział po podpisaniu kontraktu Tomas Pekhart.

– Powrót Tomasa Pekharta rozszerzy nasze możliwości w ataku. Jego charakterystyka jest nam potrzebna – bo to nie tylko gra w powietrzu, ale też instynkt i wykończenie, dzięki którym w ostatnich latach był najskuteczniejszym zawodnikiem Legii. Mam nadzieję, że jego bramki pomogą nam osiągnąć lepsze wyniki. Powrót Tomasa to również pozytywny sygnał mówiący o tym, że Legia reprezentuje sobą dobry poziom sportowy i zawodnicy, którzy mieli międzynarodową karierę, chcą u nas grać – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Tomas Pekhart będzie występował z numerem 7.

4.8 / 5. Ocen: 30

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji