Magazyn piłkarski Newsy Kibice Arki znów będą oddawać krew

Kibice Arki znów będą oddawać krew

Maksymilian Nowak

Kibice Arki Gdynia będą mogli w dniu 13 lutego oddać krew w ramach akcji „Kropelka Energii”. Kto może wesprzeć szczytny cel?

Arka Gdynia stadion
Arka Gdynia stadion (fot. Instagram/Arka Gdynia)

Kropelka Energii pod stadionem Arki

Energa z Grupy ORLEN, wspólnie z piłkarzami, zachęca wszystkich chętnych do oddawania krwi. Na miejscu czekać będzie profesjonalna ekipa, która pomoże sprawnie przeprowadzić rejestrację i samą donację. Kibice mogą także liczyć na spotkanie z zawodnikami Arki. Każda osoba, która odda krew, otrzyma kod na bilet na mecz żółto-niebieskich.

Krwi nie da się wyprodukować. To najcenniejszy lek, którego wciąż brakuje. Szczególnie potrzebują go osoby, które znajdują się w stanie zagrożenia życia. Akcja fundacji „Kropelka Energii” to sposobność, by zrobić coś dobrego dla innych. Zaczynamy o 8:30 i oddajemy krew do 13:30. Krwiodawcą może zostać osoba pełnoletnia, poniżej 60. roku życia oraz ważąca nie mniej niż 50 kg.

 Cieszymy się, że tym razem także piłkarze Arki Gdynia włączyli się w akcję krwiodawstwa organizowaną przez Kropelkę Energii. To prosty, ale jak ważny gest, który pomaga ratować zdrowie i życie. Pomorze i Trójmiasto to nasz dom, o który chcemy wspólnie dbać i aktywizować lokalną społeczność. Wierzymy, że Arka Gdynia, z którą właśnie nawiązaliśmy współpracę, będzie nie tylko osiągać sportowe sukcesy, ale także wspierać nas w tego typu działaniach – mówi Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu Energi SA.

Wolne dni i… darmowy bilet na mecz!

Przypominamy, że wszyscy, którzy zdecydują się na ten szlachetny odruch serca i oddadzą krew, oprócz słodkiego upominku w postaci czekolady, mogą uzyskać u swojego pracodawcy dwa dni wolne. Dodatkowo każdy darczyńca otrzyma kod na bilet na mecz Arki Gdynia.

4.8 / 5. Ocen: 31

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji